Dom z recyklingu

Ten dom wyrósł ze śmieci. Budowano go bez specjalnego architektonicznego planu, bez określonego pomysłu na aranżację wnętrz. Powstawał spontanicznie dzięki pracy rąk swoich twórców, a pomimo to nie przypomina baraków ze slumsów, a baśniową chatkę.

Na zewnątrz najbardziej urzekają mostki, których barierki wykonano ze splątanych gałęzi. Część ścian powstała z korków, część z najrozmaitszych desek, w inne wmurowano kolorowe butelki, aby rozświetlić wnętrze. Wszystkie materiały pochodzą z recyklingu. Dach to mozaika z różnokolorowego gontu i blachy.

We wnętrzu wykorzystano wszystko co było pod ręką: sklejkę, elementy zniszczonych mebli. Ściany pokrywają odłamki luster, podarte podkoszulki przerobiono na dywany. Potłuczone kafle i kawałki ceramiki rozmaitego pochodzenia tworzą baśniowe kompozycje dookoła zabytkowych kuchenek i piecyków.

Ideą powstania domu, było grupowe stworzenie działa sztuki z rzeczy niepotrzebnych. Zadbano przy tym o odpowiedni dobór i jakość materiałów, więc pomieszczenia nadają się do użytku. Pomysł ciekawy i bardzo Eco.

Dom ze śmieci

Recykling jest teraz w modzie

 

Autor: Monika Lewandowska