Czy wraz z nadchodzącymi mrozami zdecydowanie częściej pierzchnie ci skóra na twarzy? Musisz ją nieustannie nawilżać, a ona i tak wciąż pozostaje sucha? Zimą słońce zachodzi o wiele wcześniej, a wieczorami jest szaro i buro. Jest to więc doskonały czas na to, aby w zaciszu swojego domu zadbać o stan swojej skóry i zafundować jej którąś z niezbyt skomplikowanych kuracji kosmetycznych, które nie tylko pomogą oczyścić skórę z toksyn, lecz także nadadzą jej zdrowy i bardziej elastyczny wygląd.
Obecnie wybór gotowych maseczek na twarz jest przeogromny. I tak oto na przykład firma Dermika proponuje nam między innymi Maseczkę Błyskawicznie Regenerującą do skóry dojrzałej, suchej i normalnej w cenie od 5 do 6 złotych.

Maseczka ta zawiera tzw. bioflawonoidy, czyli substancje roślinne, które mają działanie przeciwrodnikowe. Ponadto także wyraźnie zmiękcza ona oraz wygładza naskórek. Kolejną maseczką tejże firmy jest Maseczka Energetyzująco-Nawilżająca do cery szarej oraz zmęczonej, w dokładnie tym samym przedziale cenowym. Zawiera ona aktywny nośnik tlenu, dzięki któremu tlen bezpośrednio przenika do skóry, co powoduje, że już w pierwszych minutach po wykonaniu zabiegu jest ona zdecydowanie bardziej witalna i dotleniona. Ciekawym pomysłem jest także Senne Marzenie, czyli maseczka regenerująca na noc, którą należy stosować 2 do 3 razy w tygodniu.
W ofercie maseczek firmy Dax Cosmetics, za jedyne 3/4 złotych, znajdziemy Maseczkę Usuwającą Oznaki Zmęczenia, która dzięki swej zawartości mikronośników z czystą Energią ATP niemalże od razu usuwa z twarzy oznaki stresu i złego samopoczucia. Firma Bielenda z kolei za jeszcze mniej, bo tylko 2 złote, proponuje nam Ogród Natury Kozie Mleko + Pro-Elastyna, czyli Intensywną Maseczkę Odmładzająco-Regenerującą o działaniu odżywczym do skóry suchej i wrażliwej.

A zatem, jak już wspomniałam wcześniej wybór maseczek do twarzy jest nader szeroki, a ceny doprawdy przystępne. Tym niemniej jednak wiele koncernów kosmetycznych starając się iść z duchem czasu tworzy maseczki o coraz to bardziej skomplikowanej recepturze. Weźmy na przykład Maseczkę Alabaster – Maseczkę Superwygładzającą z enzymami Dermiki, Soraya Artist Care ART CELL – Maseczkę wygładzającą mikrodermabrazja z efektem naprawczym czy też Maskę algową „Koloidalne złoto” z efektem złotych nici Bielendy, cokolwiek miało by to oznaczać. Inne rodzaje maseczek to między innymi maseczka antystresowa, antybakteryjna, bankietowa, a nawet maseczka przed randką. Jednakże bez względu na rodzaj maseczki warto takie zabiegi wykonywać chociażby po to, aby ten jeden raz w tygodniu móc się zupełnie zrelaksować i odprężyć…