Każda z nas uwielbia się opalać. Zawsze wygląda się lepiej i zdrowiej kiedy skóra ma ciemniejszy odcień. Wraz ze słońcem przychodzą piegi. Małe kropeczki są pamiątką po lecie, które mogą się utrzymywać całe życie. Dla niektórych piegi są atrakcyjne. Wielu mężczyzn uważa, że ciało bez piegów, to jak niebo bez gwiazd. Niektórzy jednak uważają je za prawdziwy problem, który trzeba jak najszybciej usunąć. Istnieje kilka metod aby zwalczyć te malutkie plamki. Możemy użyć specjalistycznego kremu, który wybiela i wyrównuje koloryt skóry lub poddać się zabiegowi wybielania w gabinecie kosmetycznym.
Jednak istnieją również domowe sposoby.

Maseczka z ogórka
Najprostszym sposobem jest przykładanie cienkich plasterków ogórka przez 20minut.

Maseczka z mąki ziemniaczanej
Kilka łyżeczek mąki ziemniaczanej, mieszamy z wodą utlenioną (koniecznie 3%). Nakładamy ją na twarz i trzymamy do momentu, kiedy przyjmie ona kruchą konsystencję. Później zmywamy letnią wodą.

Maseczka z nagietka

4 łyżki wcześniej zasuszonych płatków zalewamy gorącą wodą, następnie całość mieszamy, do uzyskania konsystencji papki. Odstawiamy na 5 minut. Maseczkę nakładamy na twarz i trzymamy ją około 15 -20 minut, po czym ją ściągamy.

Maseczka z niedojrzałych porzeczek
W miseczce rozgniatamy owoce porzeczki, po czym łączymy je z jedną stołową łyżką miodu i dobrze wszystko razem trzeba wymieszać. Maseczkę również trzymamy na twarzy przez około 15-20 minut.