Wiele osób na pewno słyszało o diecie dopasowanej do rodzaju krwi. Obecnie można kupić m.in. na stronie hornandmore.pl zestaw perfum Blood Concept z odpowiednią recepturą zapachową dopasowaną do grupy krwi. Perfumy sprzedawane są w metalowych buteleczkach z kroplomierzem. Cena 4 buteleczek o pojemności 10 ml wynosi 430 zł.

zestaw perfum Blood Concept


Jak wiadomo rodzaje krwi rozwijały się przez lata ewolucji. Pierwotną grupą krwi jest grupa 0. Ludzie posiadający tę grupę krwi to tak zwani myśliwi o szczególnie wytrzymałym układzie odpornościowym. Zapach dla tych ludzi to mieszanka róży, malin, sosny, tymianku, brzozy i drzewa cedrowego.

Grupa A pojawiła się na początku neolitu. Za jej pojawienie odpowiada rozwój hodowli i uprawy roślin. Obecnie gen tej grupy krwi najczęściej spotykany jest w zachodniej części Europy, a zapach dopasowany do niego to anyż, bazylia i liście pomidora.

Rozwój krwi typu B przypada na koniec neolitu, czyli 10 – 15 tys. lat p.n.e. Powstanie jej zawdzięczamy wszelkim zmianom klimatycznym i przystosowywaniu się do nich układów pokarmowych. Naukowcy przypuszczają, że wówczas była to jedyna grupa krwi umożliwiająca przetrwanie w warunkach podgórskich. Zapachową mieszanką dla ludzi z tą właśnie grupą jest czerwone jabłko, czarna wiśnia, granat, czarna herbata, pieprz, paczula, jeżyny, bylica i drewno tekowe.

Grupa AB jest najmłodszą grupą krwi. Powstała z połączenia grupy A i  B zaledwie jakieś dwanaście wieków temu. Odpowiedni zapach dla ludzi z tą grupą krwi jest połączeniem aluminium, aldehydów, cedru, otoczaków i łupków krystalicznych.

Wszystkie perfumy, poza typowym zapachem opracowanym dla każdej grupy krwi zawierają nutkę metaliczną. W końcu mają po części imitować zapach krwi.

zestaw perfum Blood Concept

zestaw perfum Blood Concept

 

 

Autor: Dominika Zaporska