Przeglądasz kolorową prasę, strony internetowe dotyczące mody, trendów, urody i wszędzie widzisz modelki, aktorki z idealnym makijażem. Nie oszukujmy się, że w większości przypadków zasługę w idealizowaniu urody ma Foto Shop.
Zazdrościsz im i chciałabyś wyglądać tak samo jak one? Nie martw się, bo my znamy kilka prostych sposobów na zrobienie idealnego makijażu.

Podstawową zasadą, przed nałożeniem makijażu, jest dokładne oczyszczenie skóry. Dopiero po jej oczyszczeniu możesz nałożyć krem pielęgnacyjny odpowiedni dla twojego typu cery. Następnym krokiem jest nałożenie podkładu pod makijaż, a dopiero na tę warstwę nakładamy puder i róż. Następnie pomaluj oczy a na końcu usta. 
Pamiętaj, że doskonały makijaż powinnaś wykonywać przy świetle dziennym, oczywiście w miarę możliwości. Jeśli jest to nie możliwe to efekty końcowe sprawdź przy oknie i właśnie tam nanieś ostateczne poprawki. Zastanawiasz się dlaczego najbardziej odpowiednie do robienia makijażu jest światło dzienne? Otóż dzięki niemu nakładasz odpowiednią ilość kosmetyków, a Twoja twarz nie wygląda jak „namalowana” lub nałożona „maska”.

Robiąc wieczorny makijaż, śmiało możesz sięgnąć głębiej do kosmetyczki, ponieważ sztuczne światło połyka kolory. Dlatego nie ma tak ogromnego ryzyka, że będziesz wyglądać nienaturalnie, nawet gdy Twój makijaż będzie bardzo wyrazisty. 
W końcu kolorowe kosmetyki mają na celu upiększenie i podkreślenie tego co jest w Twojej twarzy piękne i interesujące, a przy okazji tuszują ewentualne błędy natury. Makijaż sprawia, że czujesz się zadbana, doskonała i masz świadomość swojego piękna. Dzięki temu poprawia się również Twoje psychiczne samopoczucie.

Pamiętaj również, że kosmetyki, które zostały otwarte powinny zostać zużyte w ciągu dwóch lat. Po upływie tego czasu powinnaś je wyrzucić, ponieważ wszędzie w powietrzu jest mnóstwo bakterii, które gromadzą się na produktach i mogą spowodować podrażnienia skóry. 
Trwałość nie otwartych kosmetyków wynosi dwa do trzech lat