Obecnie hitem wśród dotykowych gadżetów jest iPad. W ciągu jednego dnia sprzedano aż 300 tysięcy egzemplarzy. Na przeciwnym biegunie jeszcze w roku 2009 pojawił się bardzo ciekawy komputer stacjonarny od firmy Sony- Vaio L Series. Trendu.pl miało okazję jako jedyna redakcja w Polsce testować ten designerski stacjonarny komputer.

To co się rzuciło od razu po rozpakowaniu komputera to jego ciekawy minimalistyczny design. Już od dłuzszego czasu możemy zaobserwować, że firma Sony oprócz stawiania na wysoką jakość swoich produktów, przywiązuje bardzo dużą wagę do designu oraz ogólnego wyglądu sprzętu elektronicznego. Vaio L prezentuje się elegancko i minimalistycznie. Połączenie dwóch eleganckich i stonowanych kolorów- czarnego i srebrnego sprawia, że pasuje on do każdego wnętrza. Podobnie klawiatura i myszką są utrzymane w stonowanej eleganckiej kolorystyce.

Chociaż design jest dużym plusem u Vaio L, to jednak nie jest to jedyna jego zaleta. Jest to komputer, którego głównym celem jest rozrywka. Vaio L series to nie tylko komputer ale również telewizor, na którym możemy oglądać nasze ulubione programy oraz podłączyć konsolę do gier. Jednak jako, że Vaio L series jest w sprzedaży tylko na rynku zachodnim, dlatego został wyposażony w cyfrowy tuner telewizyjny i tym samym nie pozwala nam odbierać programów TV w każdej części Polski. Główną zaletą Vaio L jest dotykowy wyświetlacz, dzięki któremu możemy doznać zupełnie innego wymiaru wirtualnej rozrywki. W końcu granie w strategie może stać się jeszcze przyjemniejsze. Poza tym ze względu na dotykowy ekran Vaio został wyposażony w kilka bardzo funkcjonalnych programów, ułatwiających nam np. przeglądanie zdjęć, które przypominają przesuwanie charakterystyczne dla iPoda.

Dzięki zastosowaniu technologii bezprzewodowej, kable zostały ograniczone do minimum( jeden, którym podłączamy komputer do prądu). W standardzie znajduje się pilot, za pomocą którego możemy sterować naszym komputerem. Dysk twardy o pojemności 1 TB sprawia, że możemy w nim przechowywać bardzo wiele muzyki oraz inne potrzebne dane. Minusem jest procesor- Intel Core 2Duo przy coraz bardziej wymagających grach komputerowych może okazać się nie wystarczający. Komputer został wyposażony w kartę graficzną Nividia Geforce 1GB. Pozatym, dzięki wbudowanej karcie Wi-Fi możemy surfować po internecie bez podpinania zbędnych kabli. 

Reasumując:
Sony Vaio L series jest idealnym komputerem dla każdej osoby, która lubi ciekawy design i zaawansowane rozwiązania technologiczne. Dlatego Vaio L za design dostaje od nas solidną 5, za funkcjonalność również solidną 5. Chociaż procesor mógłby być mocniejszy, to jednak w ogólnym rozrachunku jest wystarczający do korzystania z różnych aspektów wirtualnej rozrywki. Dlatego Sony Vaio L za technologię również dostaje 5