Pojawienie się iPoda wyznaczyło nowe trendy w designie mp3. Coraz częściej mamy doczynienia z ciekawymi wizualnie urządzeniami. Szybko popyt na różne rzeczy związane z mp3 wyczuły firmy produkujące słuchawki. Każdy kto ma iPoda chce mieć ciekawe gadżety, które umożliwią mu wyrażanie siebie. Naprzeciw takim osobom wyszła firma Vedia produkując słuchawki Muzzio Cutedocs. To co je wyróżnia to przede wszystkim ciekawy wygląd wizualny oraz atrakcyjna cena.

Biedroneczki są w kropeczki…
Słuchawki od razu przykuwają naszą uwagę, gdyż są zwierzątkami i owadami. Mamy do wyboru biedronki, świnki, pszczółki i pandę. Mnie przyszło testować pszczółki, które wg. mnie prezentują się najciekawiej. Całość została ładnie wykonana i prezentuje się naprawdę super po włożeniu słuchawek do uszu. Jest to przede wszystkim designerski gadżet, którego wykonanie jest bardzo ciekawe i idealnie pasuje jako ‘’słodki’’ dodatek do naszego iPoda. Dlatego za design słuchawki Vedia dostają 5 na 5 punktów.

Pszczółki latają i wypadają z uszu
Design jednak nie idzie w parze z funkcjonalnością. Chociaż ładnie się prezentują to jednak nie są do końca funkcjonalne. Dziwne wyprofilowanie sprawia, że czasami podczas szybszego chodu czy biegu wypadają one nam z uszu. Jak dla mnie jest to prawdziwy mankament. W końcu często podczas uprawiania sportów słuchamy muzyki. Dlatego słuchawki za funkcjonalność otrzymują 4 na 5 punktów.

Zwierzęta nie lubią innowacyjnych rozwiązań
Słuchawki Vedia są najprostszymi z możliwych. Są to tradycyjne słuchawki kablowe. W tym przypadku tak naprawdę nie można się doczepić do niczego, gdyż w dalszym ciągu większość słuchawek jest przewodowa. Jednak to co mnie drażni to dźwięk w słuchawkach. Różnica jest ogromna pomiędzy słuchawkami za około 100 złotych a Vedią. Co więcej czasami mam wrażenie, że dźwięk jest stłumiony. Jest to duży mankament tym bardziej, że za podobną cenę możemy dostać słuchawki mniej designerskie, ale z dźwiękiem dużo lepszej jakości. Za technologię Cutedocs dostają 3 na 5 punktów.

Podsumowanie
Słuchawki Vedia są idealne dla wszystkich osób ceniących różne gadżety do iPoda. Na pewno zwrócimy na siebie uwagę a przy tym będziemy pozostawać trendy. Jednak poza ciekawym wizerunkiem nie oferują niczego specjalnego