Gra została stworzona, we współpracy ze scenarzystami CSI, w oparciu o 9 serię serialu. Intrygująca i zagadkowa fabuła Morderczych Zamiarów na pewno wciągnie każdego, zarówno fanów serialu, jak i osoby, które nigdy nie widziały Kryminalnych Zagadek.

W grze będziemy musieli rozwikłać zagadki nietypowych zgonów w światowej stolicy rozrywki i hazardu. Wraz ze znanymi bohaterami serialu, gracze będą prowadzić śledztwo, korzystając z pomocy specjalistycznego sprzętu i najnowocześniejszych technik kryminalistycznych. Dodatkowym zadaniem graczy będzie pomoc detektywom pracującym nad sprawą i przesłuchiwanie świadków, pamiętąjąc, że tylko trafne argumenty i logiczny wywód zdemaskują podejrzanych. W grze spotkamy nowych bohaterów, którzy pojawiali się w 9 serii serialu: Raya Langstona (Lawrence Fishburne) i Rileya Adamsa (Lauren Lee Smith).

Dodatkowo na fanów serii CSI czeka nielada gratka: pięć nowych, tajemniczych 
i szokujących zbrodni, których nie było w serialu. Zostały one specjalnie stworzone 
we współpracy ze scenarzystami Kryminalnych Zagadek. Rozwiązanie tajemniczej śmierci połykacza ognia, który wydał ostatnie tchnienie podczas występu, czy panny młodej odnalezionej nad ranem w apartamencie dla nowożeńców nie będzie proste, a ostateczne wyniki śledztwa okażą się bardzo zaskakujące.

W tej grze liczą się tylko dowody, które prowadzą do celu, jednak nieoczekiwane zawirowania fabuły i zwroty akcji mogą przeszkodzić w dotarciu do prawdy. Nie czekaj, już teraz dołącz do drużyny i rozwiąż wraz ze swoimi ulubionymi bohaterami Kryminalne Zagadki Las Vegas