Od kilku dni temperatura nie rozpieszcza nas. Jest bardzo gorąco. Osoby, które akurat mają urlop są prawdziwymi szczęściarzami. Najważniejsze w gorące dni jest spożywanie odpowiedniej ilości płynów. Jednak powinniśmy pamiętać, że woda może nam nie wystarczyć w końcu musimy dostarczać naszemu organizmowi odpowiednią ilość witamin. Dlatego trendu.pl proponuje odświeżające napoje, które dzięki swojej zawartości zregenerują nasze siły i dodadzą nam energii na cały dzień. Przygotowanie takiego napoju nie wymaga specjalnych umiejętności wystarczą odpowiednie owoce mikser i gotowe!

Melonowe orzeźwienie
Jest to napój bogaty w witaminę C. Jego główną zaletą jest natychmiastowe orzeźwienie naszego ciała!

Składniki:
1 mały melon
½ filiżanki winogron
½ filiżanki świeżego soku z cytryny
½ filiżanki miodu
2 filiżanki wody gazowanej

Przyrządzenie:  
Obrać melona ze skóry i pokroić w małe kosteczki. Umyć winogrona i usunąć z nich pestki. Winogrona i melon włożyć do zamrażalnika na 1 godzinę. Następnie wrzucamy zmrożonego melona i winogrona do miksera dolewamy pół filiżanki soku z cytryny i miód. Wody dodajemy stopniowo wedle naszego uznania. Napój gotowy!

Arbuzowo- miętowy smoothie

Arbuz jest bogatym źródłem witamin, który pomaga nam przeciwdziałać rakowi. Mięta wpływa kojąco na nasz układ trawienny. Jest to idealny napój na początek naszego dnia.

Składniki:
1 do 2 filiżanek arbuza bez pestek
1 łyżka stołowa miodu
1 łyżka stołowa mięty(bądź wedle uznania)
1 filiżanka jogurtu
Cynamon do smaku(wedle uznania)

Przyrządzenie:
Wrzucamy do miksera arbuz, miód, mięte powoli zaczynami miksować. Stopniowo dodajemy jogurt i cynamon wedle uznania. Napój gotowy i do tego niskokaloryczny!