April (Kate Winslet) i Frank Wheeler (Leonardo DiCaprio) to młode małżeństwo mieszkające z dwójką dzieci na przedmieściach Connecticut w połowie lat 50-tych. Oboje skutecznie maskują frustrację spowodowaną niemożnością spełnienia się zarówno w związku jak i karierze zawodowej. Frank ugrzązł w dobrze płatnej, ale nudnej pracy biurowej. Gospodyni domowa, April, ciągle opłakuje stojącą kiedyś przed nią szansę na zrobienie kariery aktorskiej. Nie mogąc znieść przeciętności, jaka ich otacza, decydują się wyjechać do Francji, gdzie będą w stanie rozwijać swoją wrażliwość artystyczną wolni od konsumpcyjnych wymagań kapitalistycznej Ameryki. Kiedy jednak ich związek zamienia się w nieskończone pasmo sprzeczek, zazdrości i wzajemnych oskarżeń, ich podróż oraz marzenia o samospełnieniu stają w obliczu zagrożenia.


Leonardo i Kate znów razem! Każdy po Titanicu spodziewa się czegoś “wielkiego i romantycznego”.  I na pewno się nie zawiedzie!
Film o wzajemnych oskarżeniach, kochających się ludziach. Gra aktorska obydwóch aktorów świetna, muzyka również doskonała. Duet DiCaprio-Winslet od 1997 roku rozwinął się aktorsko, a i literacki pierwowzór jest bardzo interesujący.  Role na tegoroczne Oskary.

Oprócz DiCaprio i Winslet w filmie występują m.in. Michael Shannon, Kathryn Hahn, David Harbour i Kathy Bates.
"Droga do szczęścia" pojawi się na ekranach wybranych kin już 30 stycznia 2009.