Dry The River, The Kills, M83 i Major Lazer - to kolejni wykonawcy festiwalu Opener 2012, który odbędzie się w dniach 4-7 lipca w Gdyni.

Dry The River

Dry The RIver czyli zespół pochodzący z Londynu grający muzykę Indie-folk. Artyści kilka dni temu zadebiutowali albumem „Shallow Bed”, a o kontrakt z nimi biły się największe wytwórnie.

Po raz pierwszy w Gdyni wystąpi duet The Kills. Wokalistka Alison Mosshart była na Open’erze dwa lata temu wraz z zespołem The Dead Wheather, tym razem jednak pojawi się wspólnie z Jamie’m Hince’m. Grupa znana jest z minimalistycznych, ale nadal bardzo energetycznych koncertów.

The Kills

M83 to projekt muzyczny Anthony`ego Gonzaleza, który jest mieszanką elektroniki z muzyką rockową założony w Antibes we Francji w 2001 roku. Artysta miał już okazje zagrać na Open’erze trzy lata temu Najnowszy album francuskiego zespołu M83 ukazał się jesienią ubiegłego roku.

Major Lazer

I na koniec Major Lazer Autorzy m.in. sukcesu M.I.A. i Santigold, dobrze znani w środowisku muzyki klubowej didżeje i producenci – Diplo i Switch. Zarówno jeden jak i drugi mają na swoim koncie niezliczoną ilość miksów, remiksów, kolaboracji.


Autor: Joanna Zawadzka