Nintendo w Polsce odkąd pamiętam pozostawało w tyle za innymi konsolami. Zawsze wszyscy zachwycali się Playstation a obecnie również Xboxem. Jako, że zawsze w swoim życiu robie wszystko na przekór innym, kiedy wszyscy kupowali Playstation ja byłam w posiadaniu zapomnianej już konsoli Dreamcast. I to właśnie na niej grałam w jedne z najlepszych tytułów jakie ukazały się na konsole. Kiedy wszyscy kupowali Playstation 2 ja byłam szczęśliwą posiadaczką Nintendo Game Cube, konsoli, która w Polsce nie obiła się szerokim echem a szkoda. Teraz nastąpił masowy trend na konsole handheld, czyli krótko mówiąc takie, które możemy wszędzie ze sobą zabrać i grać kiedy tylko nam się podoba. I tutaj znowu dużo bardziej popularne jest PSP a nie Nintendo DSI, a nie słusznie. Po krótkotrwałym użytkowaniu Sony PSP doszłam do wniosku, że poza kilkoma atrakcyjnymi tytułami konsola nic ciekawego nam nie oferuje. Co więcej jest niewygodna w użytkowaniu i do tego zajmuje sporo miejsca. Tymczasem Nintendo Dsi jest konsolą niezwykle ciekawą, z której będą zadowoleni zarówno młodzi użytkownicy jak i starsze osoby. Przede wszystkim na korzyść konsoli przemawiają dwa ekrany z czego jeden jest dotykowy.

Warto dodać, że nowe Dsi zostało wzbogacone o dwie kamerki(3mpx i przednia 0,3mpx). Dzięki kamerkom możemy w każdej sytuacji zrobić zdjęcia. I tutaj zaczyna się prawdziwa zabawa. Dzięki specjalnemu programowi graficznemu możemy bez najmniejszych problemów zacząć je edytować. Efekty są niezwykle śmieszne. Tuż po edycji możemy je szybko uploadować na facebooka dzięki specjalnej aplikacji. Wielką zaletą konsoli jest wbudowane Wi-Fi. Dzięki czemu możemy w każdym miejscu surfować po internecie. Wbudowana przeglądarka( Opera), sprawuje się całkiem dobrze. Poza tym dzięki WI-Fi możemy ściągać różne programy na Dsi. Niestety ale nie są one darmowe. Jednak warto zainwestować w jakąś ciekawą grę. Tym bardziej, że wszystkie są bardzo interaktywne a przy tym potrafią wywołać u nas uśmiech na twarzy. W końcu gotowanie na konsoli może okazać się równie przyjemne jak w świecie realistycznym a przy tym nie spalimy niczego. 
Designersko konsolka prezentuje się przyzwoicie. Jest cieńsza od poprzedniczki. Obecnie pojawiły się nowe żywe kolory. Niestety ale w przypadku białej konsolki matowy kolor ulega bardzo łatwo zabrudzeniom. Co wpływa niekorzystnie na wygląd Dsi. 

Reasumując
Nintendo Dsi jest obecnie wg mnie najlepszą konsolką na rynku. Gry są bardzo ciekawe i wymagają od nas dużej interaktywności. Do tego pod względem funkcjonalnym i technologicznym konsolka prezentuje się świetnie. Dlatego za funkcjonalność i technologię Nintendo Dsi otrzymuje od nas 5 na 5 punktów. Pod względem designu jest nieco gorzej, matowy kolor nie dodaje jej uroku i przy tym łatwo się brudzi. Za design Dsi otrzymuje tylko 4. 

Konsola jest idealnym prezentem na nadchodzące święta. Tym bardziej, że wymaga od dzieci i dorosłych myślenia i bardzo dużej interaktywności.