Niejednokrotnie dwa obrazy przedstawiające tą samą scenę różnie do nas „mówią”. Co za tym stoi? Sposób przedstawienia obiektów na fotografii i ich wzajemne oddziaływanie sprawiają, że postrzegamy ją jako ciekawy  obraz. Co więc należy uczynić, aby nasze zdjęcia były atrakcyjne i budziły zachwyt?
Jest kilka czynników, które o tym decydują. Na pewno format zdjęcia. Czy powinien być to prostokąt pionowy bądź poziomy czy kwadrat. W zależności od fotografowanego obiektu ważne jest dobranie właściwego formatu. Warto pamiętać iż kadr poziomy „uspokaja” obraz a pionowy daje wrażenie dynamiki.

701_m_piza_400_01

Źródło: www.xxlstock.com


Kolejny aspekt to odpowiednie rozłożenie obiektu w kadrze. Reguła złotego podziału oraz trójpodział kadru. Dobierajmy układ tak aby był zgodny z naszym poczuciem estetyki i piękna.
To co fotografujemy może być proste lub bardziej złożone. Ważne jest to aby motyw zdjęcia był jeden. Elementów może być wiele, ale muszą one ze sobą współgrać -tworzyć całość.
Pamiętajmy o głębi ostrości i prostocie ujęcia. Wszystkie elementy powinny być podporządkowane głównemu motywowi fotografii.

23377_m_cat_400

Źródło: www.xxlstock.com


Najważniejszym elementem w procesie tworzenia zdjęcia jest oczywiście osobiste podejście twórcy do fotografowanego obiektu. Pasja, uczucia i emocje nadają pracom duszę.

6705_m_indianki_z_bazaru_w_chivay_skad_pochodza_zdradzaja_kapelusz_400

Źródło: www.xxlstock.com

logo_xxl_400