Urządzeniami, które odniosły duży sukces rynkowy, a produkowane przez Apple to z pewnością iPody i Macbooki. Komputery stacjonarne produkcji firmy z Kalifornii zawsze były produktami niszowymi. Jak się jednak okazuje, mogą być bardzo poważnymi konkurentami dla komputerów klasy PC.

Zapomnijmy na chwilę o cenach sprzętu (Apple mimo wszystko kosztuje sporo) i przyjrzyjmy się nowemu iMacowi. 
Jak to Apple zwykł czynić, komponenty komputera są ukryte w jednej obudowie z monitorem, a ten ma przekątną 27 cali. Klawiatura i myszka jest bezprzewodowa. W obudowie zamieszczono 4 porty USB 2.0 oraz jedno złącze FireWire. Połączenie jest możliwe albo poprzez Ethernet, albo siecią WiFi w standardzie n. iMac-i mogą posiadać dwu lub czterordzeniowy procesor Intela, wydajne karty graficzne Ati Radeon 4670 lub 4850.

Zainstalowany system operacyjny to MacOSX w wersji 10.6. Mówi się o tym, że jest to jeden z najbardziej przyjaznych użytkownikowi systemów. Co oferuje ten sprzęt, jak się sprawuje podczas rozmaitych zadań – o tym dowiecie się za jakiś czas w teście, który dla Was przeprowadzimy. Oczekiwania są duże – czy nowy iMac okaże się dobrym konkurentem dla typowych PC?