Dzięki skuterowi możemy dość skutecznie ominąć korek w mieście, a prędkość max. 45 km/h nie przeszkadza w sprawnym poruszaniu się w miejskiej dżungli. Przyjrzymy się dziś skuterom z różnych półek cenowych. Zobaczymy, co można kupić i za ile.

Kingway
Uchodzi za jedną z tańszych marek. Skutery oferowane przez tego importera (skutery są importowane z Chin) mają z reguły podobne osiągi, a różnią się kolorami i stylistyką. Nowego Kingwaya można mieć za kwotę ok. 3000-3800 zł.

Romet
Tak tak, to ten sam, stary dobry Romet! Polski producent oprócz sprzętu rowerowego ma w sprzedaży skutery. Kto lubi polskie produkty, znajdzie tu coś dla siebie. Ceny w przedziale podobnym, jak Kingway.

Peugeot
Francuski producent oferuje wybór raczej większych i mocniejszych skuterów. Niektóre  przekraczają dopuszczalną pojemność silnika i trzeba mieć na nie prawo jazdy kat. A. Mniejsze i słabsze modele zaczynają się od 6000 zł, ale Peugeot to już marka ze średniej półki, więc można od niej oczekiwać nieco więcej.
Suzuki
Kolejna znana, japońska marka motoryzacyjna. Prawdą jest, że co japońskie, to dobre (ale i drogie). Małe Suzuki nabędziemy posiadając min. 6500 zł.

Piaggio
Producent z tradycjami na rynku skuterów. Posiada zarówno nowocześnie wyglądające skutery, jak i te w stylu retro (szczególnie wyróżnić należy legendarny model Vespa). Najtańsze skuterki mają bardzo mocne silniki. Na Piaggio wydamy od 7000 aż do 24000 zł (dodam, że w tym najdroższym znajdziemy nawet… komputer pokładowy!).

Podsumowanie
Praktycznie wszyscy producenci oferują podobne osiągi (ze względu na przepisy ruchu drogowego). Znacząco jednak potrafią różnić się ceną i może się okazać, że za większe pieniądze kupimy skuterek ze słabszym silnikiem (ale markowy), niż mocniejszy ale mało znanego producenta. Przy droższych modelach zdarza się atrakcyjne wyposażenie dodatkowe. Polecamy modele Rometa (dla tych którzy szukają czegoś tańszego) oraz Piaggio (firma z tradycjami na rynku skuterów już od lat 60. XX wieku)