Raz na jakiś czas dobrze jest poeksperymentować z makijażem. Coraz więcej osób chcąc podkreślić swoją indywidualność robi sobie charakterystyczny, oryginalny makijaż. Malowanie się jest niczym sztuka, zarówno ważna jest forma jak i kolor. Mocno podkreślone policzka różem, tęczowe oczy czy mocna szminka, jest mnóstwo miejsc na twarzy, na których możemy popisać się własnymi umiejętnościami malarskimi.
Dwu- kolorowe usta są przepiękne. Jednak ciemniejsza konturówka i szminka do ust w jaśniejszej tonacji stały się już niemodne.
W tym sezonie używamy dwóch różnych szminek. Istnieją trzy wersje nakładania sobie szminek, aby nasze usta były zarówno zmysłowe, modne jak i oryginalne.

Gradient

Do tego typu makijażu używamy dwie szminki, w tym samym kolorze, tylko o różnej tonacji.
Możemy tutaj użyć jaskrawej oraz ciemnej, intensywnej czerwieni.
Najpierw nakładamy ciemniejszy odcień na całe usta. Później cienkim pędzelkiem nakładamy jaśniejszy odcień szminki na środek górnej oraz dolnej wargi. Na całość dodajemy błyszczyk.

Kontrast
Ten sam zabieg powtarzamy, co w gradiencie, jednak w tym przypadku używamy dwóch zupełnie różnych kolorów. Możemy użyć fioletowo-żółty, pomarańczowo-różowy, różowo-fioletowy, czy różowo-żółty lub czerń połączyć z dowolnym kolorem.

Tęcza
W tym makijażu używamy dwie lub więcej szminek w zależności od naszych preferencji. Górną wargę malujemy w innym kolorze niż dolną. Dolna powinna być w ciemniejszym odcieniu. Wybieramy kolory takie jak fiolet, róż, pomarańcz oraz czerwień. Podczas nakładania szminek ściskamy mocno usta, na których mieszają się kolory dając niesamowite efekty. W zależności jak często będziemy ściskać usta, tym bardziej kolory się wymieszają.

Wszystkie pomalowane usta są w galerii poniżej