Właściwa aranżacja dziecięcego pokoju jest bardzo ważna zarówno dla samopoczucia, jak i dla rozwoju dziecka. Kącik naszej pociechy powinien być bezpieczny, estetyczny oraz funkcjonalny. Podpowiadamy, jak zadbać o jego właściwy wystrój. 

Pokój dziecka łączy ze sobą kilka funkcji - jest sypialnią, miejscem do zabawy oraz kącikiem do nauki. Dlatego warto dokładnie zaplanować wystrój jego wnętrza.

Jasny i słoneczny
Dzieci są pełne energii i potrzebują dużo otwartej przestrzeni do zabawy, dlatego w pokoju malucha powinny znaleźć się niezbędne przedmioty. Ważnym elementem każdego dziecięcego wnętrza jest wygodna i pojemna szafa, w której możemy schować wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy, ubrania i zabawki. Dzięki niej łatwo jest utrzymać porządek. Aby nie zabierać przestrzeni w pokoju dziecięcym, możemy wykorzystać na przykład wnękę pod oknem na pojemny pawlacz lub zamontować szafę z drzwiami przesuwnymi na jednej ze ścian. Takie rozwiązanie proponuje firma Komandor.
W urządzaniu pokoju dla dziecka ważne są również kolory. Najlepiej wybierać jasne barwy sprzyjające zabawie i odpoczynkowi, które sprawiają, że pomieszczenie staje się przytulne. Do pokoju dziecka pasują na przykład odcienie żółtego, który sprzyja koncentracji, a przy tym kojarzy się ze słońcem i ciepłem. Jeśli nie chcemy malować całego pokoju, prostym rozwiązaniem jest zamontowanie kolorowych drzwi do szafy, które wraz z rozwojem dziecka zawsze można bez problemu wymienić. 


Zmiana frontów zabudowy nada przestrzeni zupełnie nowego charakteru, a rodzice unikną zbędnych wydatków związanych z nową aranżacją wnętrza, gdy dziecko podrośnie. Dzięki temu meble rosną razem z naszym dzieckiem - radzi Monika Szczęsny, Dyrektor Reklamy i Projektant Wnętrz firmy Komandor.

Odpowiedni do wieku
Wraz z rozwojem naszych dzieci, zmieniają się również ich potrzeby dotyczące zagospodarowania własnego pokoju. Powinniśmy dbać o to, aby w pokoju dziecięcym znalazły się przedmioty odpowiednie do potrzeb oraz wieku dziecka. Miejsce zabawek i pluszaków z czasem zajmują książki i przybory szkolne, dlatego bardzo ważne jest wydzielenie miejsca do nauki. Dzieci w wieku szkolnym potrzebują przede wszystkim miejsca, w którym będą odrabiać lekcje. Nowoczesny uczeń korzysta również z pomocy komputera. Dobrze więc, aby biurko było na tyle pojemne, by znalazło się na nim miejsce na monitor, klawiaturę i myszkę. Najlepsze w tym przypadku będzie biurko wyposażone w specjalne półki i uchwyty np. firmy Komandor. Wówczas wszystko jest na swoim miejscu, a dziecko ma wygodne miejsce do nauki. 

Uporządkowany
Nauczenie dziecka utrzymania porządku jest bardzo trudne, dlatego istotne, aby właściwie zorganizować mu miejsce do nauki oraz zabawy i od najmłodszych lat uczyć je dobrych nawyków. Niezastąpione w tym są różnego rodzaju pojemniki, pudełka i szuflady, dzięki, którym wszystkie przedmioty mają swoje miejsce. Niebiesko-popielata szafa z drzwiami przesuwnymi firmy Komandor, znakomicie pasuje do chłopięcego pokoju. Nie tylko nie zabiera miejsca, ale może z łatwością pomieścić wszystkie skarby naszego malucha. Wnętrze szafy możemy zaprojektować indywidualnie w zależności od potrzeb. Dzięki temu możemy bez trudu wygospodarować odpowiednie miejsce na ubranka letnie i zimowe, buty, akcesoria pielęgnacyjne i niezliczone zabawki.
Zdecydowane i wyraziste odcienie pomarańczowego, czerwonego lub niebieskiego będą stymulowały dziecko do zabawy oraz pomogą w rozwoju wyobraźni i wrażliwości. Doskonałym tłem dla nich będą neutralne barwy ścian w jasnych odcieniach. Można również dobrać inne dodatki i powtórzyć ten sam motyw koloru w różnych miejscach pokoju, dzięki czemu pokój naszego dziecka, będzie tworzył ładną kompozycję