Jednakże 5. marca należy biec do niej z życzeniami, gdyż bez wątpienia tego dnia obchodzimy święto jednej z najważniejszych osób w naszym życiu.

Przed teściową zdajemy niezwykle trudny egzamin – z życiowej odpowiedzialności. Wykazując się roztropnością, zaradnością, rozwagą, troską, dobrymi manierami, zdobywamy jej zaufanie. Powierza nam przyszłość swojego dziecka.

Teściowa to także ukochana babcia naszych dzieci, a nasze dzieci to ukochane wnuki teściowej. Dla nich zmienia rytm swojego życia i poświęca się im całkowicie. Wyręcza w opiece, kiedy wciąga nas wir pracy, a także wtedy, kiedy zabiegani potrzebujemy odrobiny prywatności.
Pochłonięci codziennymi obowiązkami zapominamy, by podziękować teściowej za trud i zaangażowanie. Dzień Teściowej stwarza okazję, by nadrobić te zaległości.
Zatroszczmy się przede wszystkim o jej zdrowie. Choroby układu krążenia, takie jak choroba wieńcowa, udar mózgu, zawał serca, nadciśnienie, niewydolność krążenia, miażdżyca tętnic, są poważnym zagrożeniem. Do najważniejszych czynników ryzyka tych chorób zalicza się palenie papierosów, podwyższone ciśnienie tętnicze i stężenie cholesterolu, nadwagę, otyłość, cukrzycę oraz stres. W dążeniu do normalizacji wskaźnika masy ciała, parametrów lipidowych, kontroli ciśnienia tętniczego i glikemii (poziomu glukozy we krwi) pomocne mogą się okazać suplementy diety, takie jak Novocardia. Preparat posiada tak skomponowaną recepturę, by jak najefektywniej wpływać na stan układu krążenia. Zawiera wysokogatunkowy olej rybi z kwasami EPA i DHA w specjalnie dobranych proporcjach, kwas foliowy, witaminy B6 i B12, wyciąg z czosnku (reguluje poziom cholesterolu i ciśnienie krwi, uelastycznia ściany naczyń krwionośnych) i jako przeciwutleniacz - witaminę E.
Pamiętajmy, że otyłość jest konsekwencją nieprawidłowego odżywiania i ograniczania ruchu. Starajmy się zatem wspólnie z teściową organizować wypoczynek na świeżym powietrzu. Wystarczy się do niego odpowiednio przygotować.
Spacer, gimnastyka nie tylko poprawią nam wszystkim nastrój, ale także dotlenią organizm i ograniczą ryzyko wystąpienia chorób. Aktywność fizyczną połączmy ze zdrowym odżywianiem. Wzbogaćmy dietę o produkty bogate w magnez: pestki dyni, kakao, kiełki pszenicy, ziarna soi, kaszę gryczaną, fasolę, orzechy.

W rytm dnia i nocy teściowej doskonale wpisuje się dwufazowy preparat łagodzący objawy menopauzy Climagyn. W dzień uzupełnia dietę w pochodzące z soi izoflawony. Fitoestrogeny dodatkowo korzystnie wpływają na poziom cholesterolu oraz funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego. Witaminy B6 i B12 oraz kwas foliowy (folacyna) również korzystnie oddziałowują na funkcjonowanie układu krążenia. Postać nocna preparatu wzbogacona została wyciągiem z melisy i szyszek chmielu oraz uzupełniona o magnez i witaminę B6. Melisa i chmiel mają naturalne działanie uspokajające, relaksujące i ułatwiające zasypianie. Magnez natomiast wpływa na prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego, uspokaja i tonizuje, a witamina B6 zwiększa jego przyswajalność.