Kiedy przychodzą zimne dni przychodzi czas refleksji nad nowym sezonem w modzie. Styliści wyszukują dla nas trendów i kluczy, którymi przez następne kilka miesięcy będziemy się kierować w modzie. Okazało się że tej jesieni i zimie na wybiegach królowała „dziewczyna motocyklisty”. Ćwieki, skóra, jeans od jakiegoś czasu pojawiały się w modzie. Jednak w nadchodzącym sezonie jest ich pełno, zarówno w wydaniu sportowym, jak i bardzo eleganckim. Gdy Angelina Jolie pojawiła się w skórzanej, obcisłej sukience na premierze filmu Bękarty Wojny z Bradem Pittem był to sygnał, że styl na niewiastę powoli zanika w modzie. Aktorka zostawiła w swej garderobie satynowe i jedwabne sukienki, a zamieniała je na skórę.
Projektanci postarali się aby dobrze podkreślić kobiece kształty a przede wszystkim talię. Dlatego znajdziemy mnóstwo spódniczek „ołówków”, sukienek oraz marynarki z mocnym wcięciem w talii.
Obok skóry, wszędzie pojawia się jeans. To właśnie te dwa materiały łączymy ze sobą w różne wariacje. Zarówno możemy klasycznie ubrać jeansy do skórzanej kurtki, lub bardziej odważniej – jeansową kamizelkę do skórzanej spódniczki.
Zarówno spodnie, sukienki, kamizelki, marynarki, buty czy nawet torebki są ozdobione ćwiekami, jak przystało na prawdziwą dziewczynę motocyklisty.
W dodatkach królują skórzane, krótkie rękawiczki, pierścionki z trupią czaszką oraz naszyjniki z kilkunastu łańcuszków.
Do takiego stroju nosimy makijaż, w którym najważniejszą rolę odgrywają oczy. Podkreślone czerwoną pomadką lub muśnięte błyszczykiem usta będą bardzo dobrze współgrały ze stylem niegrzecznej dziewczynki.
Tak, jak Sandy, dziewczyna Dany Zuko z filmu Grease – kolorowe, pastelowe sukienki zostawiamy w domu!