Fala wezbraniowa, przed którą wielu fanów dobrej elektroniki drżało od kilku ostatnich dni, przeszła niepostrzeżenie przez Płock i zupełnie nie zagroziła terenowi festiwalu świata niezależnego Audioriver. W piątek, sobotę i niedzielę przez plażę przejdzie jednak kolejna fala – tym razem prawdziwe tsunami najlepszej muzyki, które po raz kolejny dowiedzie, że nazwa „rzeka dźwięku“ nie wzięła się tylko z faktu, że Audioriver odbywa się tuż nad Wisłą.

Przygotowania idą pełną parą i – tak jak co roku – wszystko na plaży jest większe i lepsze względem poprzednich edycji festiwalu. Scena główna rozrosła się nieznacznie w porównaniu do ubiegłego roku, ale za to ta w Circus tent będzie aż trzykrotnie większa! To m.in. ze względu na występ Richiego Hawtina w wersji Plastikman live, który będzie miał część sceny przeznaczoną tylko dla siebie i swoich „zabawek“. „Zabawki mówimy z przekorą, rzecz jasna, bo w skład tego wyposażenia wchodzi nie tylko sprzęt muzyczny, który artysta przywozi sam, ale i kurtyna diodowa o rozmiarach 11 x 4 m. Ten najwyższej jakości ekran musieliśmy sprowadzać z Europy Zachodniej, bo żadna polska firma nie ma go na wynajem. Ten rodzaj jest tak rzadko wykorzystywany w naszym kraju, że nikt nie zdecydował się na jego zakup.“ – komentuje Łukasz Napora. Richie Hawtin, wraz z 15 członkami ekipy technicznej, przyjeżdża na festiwal specjalnym, luksusowym tour busem.

Multimediów będzie 2,5 raza więcej niż w ubiegłym roku. Jak zwykle nie oszczędzano także na dźwięku, który stał się już niemal wizytówką płockiego festiwalu. Po zeszłorocznym koncercie grupy Moderat, chłopaki z Modeselektor byli tak podekscytowani jakością brzmienia, że tuż po występie podeszli do organizatorów, mówiąc „macie niesamowite nagłośnienie! Musimy tu wrócić jako Modeselektor. Rozniesiemy ten fesitwal w pył!“

Nową jakość na plaży stanowić będą także namioty sferyczne strefy Red Tent, w której królować będą polscy DJ-e. Na Starym Mieście powstaje z kolei scena Rynku Niezależnego, namiot Red Bull Music Academy oraz stoiska dla kilkunastu firm wystawiających się w ramach targów muzycznych.