Lady Gaga zapoczątkowała mode na zwariowane fryzury. Piosenkarka przez długi czas rządziła na salonach z dziwacznymi uczesaniami. Reszta nie wiedziała jak się za to zabrać. Nie wiadomo było jak wykonać takie fryzury lub ewentualnie skąd zdobyć takie peruki. Jednak projektanci mody szybko zoorientowali się i zaaregowali na potrzebę konsumentów. Powoli trend zaczyna wchodzić na ulicę. Najpierw zaczęło się od kokard, opasek, stroików, a teraz coraz częściej widzimy fashionistki w oryginalnych perukach.
W tym sezonie wiosenno – letnim królują głównie dwa trendy, warkocze oraz fryzura tak zwana „pudelki na głowie”.


To, że warkocze są modne wie każda kobieta. Nosimy je w dowolnej formie. Na co dzień możemy zapleść luźny, trochę niedbały warkocz, wyglądający jakby we włosy wkradł nam się wiatr. Do pracy zdecydowanie bardziej pasują włosy gładko zaczesane do tyłu i spięte w warkocz, w stylu koka. Wieczorną porą każdy warkocz jest dozowlony, najlepiej dopasować go do naszego stylu ubierania się. Może być bardzo klasyczny, prosty, gładki, albo romantyczny, luźno upięty w rozpuszczonych włosach.
Trend pudla po raz pierwszy zaserwował nam dom mody Comme des Garçons. Peruki wyglądały jak włosy pudla wymieszane z watą cukrową, które były w pastelowym różu, zieleni oraz żółci. Pisaliśmy o nich na Stylez kilka miesięcy temu. Zastanawialiśmy się z wami czy jest możliwe, aby taka fryzura stała się modna. Teraz już wiemy, że tak.
W galerii zobaczycie kilka bardzo ciekawych fryzur, które mogą posłużyć do inspiracji. Oczywiście możemy wycisnąć siódme poty z naszą fryzjerką lub kupić już gotowe „uczesania”. W Topshopie znajdziemy na przykład kokarkdy ze sztucznych włosów, podobne do tych, które miała Lady Gaga sprzed roku.