Buty to jedna z najważniejszych części garderoby, zarówno jeśli chodzi o zdrowie, jak i modę. To najistotniejszy "dodatek" do kreacji.
Dlatego większość z nas przywiązuje ogromną wagę do obuwia. Teoretycznie najważniejsze, by but był wygodny, jednak w dzisiejszych czasach kobiety katują stopy niemiłosiernie, by dodać sobie centymetrów. Najdobitniejszym przykładem jest Victoria Beckham. Gwiazda znana z zamiłowania do wysokich obcasów ma ostatnio duże problemy ze stopami i prawdopodobnie musi zrezygnować na razie ze swoich ulubionych szpilek na rzecz płaskiego obuwia.

Buty pozwalają nam się również wyróżnić z tłumu. Wystarczy na przykład nietypowy obcas. Madonna na jednej z imprez pojawiła się w butach Channel z obcasem w kształcie pistoletu. Niedawno zrobiło się głośno botkach Niny Ricci, z obcasem do złudzenia przypominającym sopel lodu. Czy można stworzyć coś jeszcze dziwniejszego? Owszem, można. Dowiódł tego Antonio Berardi i zaprojektował buty bez obcasa. Na pierwszy rzut oka wydaje się ,że nie można w czymś takim chodzić. Projektant zapewnia jednak, że obuwie zostało tak skonstruowane, aby nie obciążać stopy.

Obcasy to odwieczny problem kobiet - kierowców. Rezygnować ze szpilek, prowadzić boso czy trzymać drugą parę butów w samochodzie? I na to znaleziono sposób, a mianowicie buty z odczepianym obcasem "Sheila Driving Heel". Kolejna dziwna propozycja to buty-głośniki, w których można biegać i jednocześnie słuchać muzyki. Zwykłe adidasy i iPod wydają się być łatwiejszym rozwiązaniem, ale może i ten model znajdzie swoich miłośników;) Można też znaleźć tekturowe buty, szpilki dla małych dziewczynek, a nawet butospodnie (lub spodniobuty - jak kto woli)! Czekamy na dalsze szalone pomysły projektantów...