Piękne i zadbane paznokcie to niezwykle ważny element każdej stylizacji. Mogą uzupełniać strój albo zastępować biżuterię. Aby wyglądać nie tylko szykownie, lecz także modnie, warto wiedzieć, co w sztuce manicure piszczy. W tym sezonie jednym z ciekawszy trendów są paznokcie 3D – albo się je kocha, albo nienawidzi. Spróbuj opowiedzieć się po którejś ze stron!

Co wybrać?


Sposobów na trójwymiarowe zdobienie paznokci jest bez liku! W zależności od upodobań, możemy zdecydować się na pokryte ozdobami lub takie, które oszukując nasze oko, będą tylko sprawiały wrażenie 3D. Pierwsza opcja jest niezwykle widowiskowa – bowiem wobec kawiorowego lub welwetowego manicure nikt nie pozostaje obojętny. Niestety prawdziwe 3D ma też jedną główną wadę, mianowicie nie jest zbyt praktyczne, ozdoby lubią odpadać przy pracach domowych oraz zahaczać o ubranie. To rozwiązanie zdecydowanie na wielkie wyjście.

Druga opcja, czyli paznokcie udające 3D, są zdecydowanie bardziej praktyczne i sprawdzą się w każdej sytuacji. W zależności od tego, jaki wzór wybierzemy, możemy nosić je na imprezie albo na co dzień. Takie 3D wykonuje się zazwyczaj przy pomocy naklejek z gotowymi wzorami, które przytwierdza się do płytki paznokcia, a potem utrwala bezbarwnym lakierem. Ciekawe wzory oferuje chociażby L'Oréal w ramach serii Color Rich Nail Art.

Urok kawioru czy dotyk welwetu?

Decydując się na prawdziwe 3D, warto zwrócić uwagę na manicure kawiorowy. Wykonuje się go, maczając pomalowane paznokcie w maleńkich kuleczkach. Przyklejają się one do lakieru, tworząc niespotykany efekt. Przypominają trochę brokat, jednak są o wiele bardziej eleganckie.

Drugą podobną opcją jest manicure welurowy. Tym razem maczamy paznokcie w uroczym puszku, który na płytce przypomina najprawdziwszy welur. Paznokcie zdają się być pokryte materiałem, świetnie więc podkreślą suknię, którą na sobie mamy. Ciekawy efekt uzyskamy również kontrastując je ze sportowym, codziennym stylem. Wartością dodaną tego zdobienia jest jego praktyczność. Paznokcie okryte materiałem nie zahaczają tak o ubrania jak te ozdobione małymi kuleczkami.

Biżuteryjny przepych


W modzie nie ma zahamowań! Masz ochotę iść na całość? Żaden problem. Ostatnim z gorących trendów w zdobieniu 3D jest biżuteria na paznokcie. W sklepach można dostać miniaturowe kolczyki i inne świecidełka, które w połączeniu z błyszczącym lakierem tworzą iście imprezową parę.

Okrywając paznokcie biżuterią, wyjątkowo warto zapomnieć o podstawowej zasadzie umiaru. Im więcej kolczyków, błyskotek i świecidełek, tym lepiej! Ekstrawagancki, inspirowany subkulturami look jest w cenie.