Miłośnicy motoryzacji odliczają kolejne dni do otwarcia największego parku tematycznego poświęconego wyjątkowej marce samochodowej Ferrari, które odbędzie się 28-ego Października w Abu Dhabi. Na jednej z licznych sztucznie usypanych wysp Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Yas Island tuz obok toru wyścigowego Formuły 1 powstaje właśnie ten niezwykły park tematyczny, którego otwarcie zbiega się z 2 wyścigiem Formuły 1 Etihad Airways Abu Dhabi Grand Prix, którego pierwsza edycja odbyła się podczas inauguracji poswatania wyspy w 2009 roku. Poza torem wyścigowym znajdują się tam również liczne hotele i inne obiekty usługowe uprzyjemniające turystom pobyt w Abu Dhabi. Park Ferrari został ulokowany w samym centrum wyspy, można by nawet rzecz w jej sercu. Całość została przykryta obejmującym obszar 200 tysięcy km2 dachem w kolorze czerwonym, który jest jednym ze znaków rozpoznawczych marki Ferrari.

Otrzymał on dość niezwykły kształt przywodzący na myśl meduzę bądź rozgwiazdę, którego opływowość także nasuwa skojarzenia z włoską marką samochodową. Jej logo umieszczono oczywiście na tymże dachu i jest ono największym znaczkiem tej marki na świecie. 
Autorzy założenia przewidzieli szereg atrakcji taki jak ruchome fotele, dzięki którym będzie można odbyć przejażdżkę przez silnik Ferrari 599 GTB Fiorano pokonując drogę jaką odbywa paliwo, tory rollercoastera, który ma być najszybszym na świecie, a jego wagoniki będą w kształcie bolidów Ferrari, tory gokartowe, a także teatr, park z mini Italią czy wirtualne muzeum historii marki. Jak zawsze w przypadku realizacji Zjednoczonych Emiratów Arabskich wszystko będzie największe, najlepsze i najbardziej efektowne