Założona przez grupę przyjaciół i entuzjastów surfingu z Byron Bay w Australii, organizacja GROWN zajmuje się tworzeniem fantastycznych okularów, wykonanych z materiału przyjaznego środowisku – drewna.

Oprawki sygnowane logotypem GROWN wykonywane są ręcznie, a materiały wykorzystywane przy ich produkcji są całkowicie odnawialne i ekologiczne. Zawiasy wytwarzane są z mosiądzu wysokoniklowego, zaś polaryzacyjne soczewki odpowiadają europejskim normom - UV 400 (100% UVA/UVB).
Ponieważ okulary GROWN wykonane są z bambusa, drewna Du Lei bądź Zebrawood, nie ma dwóch identycznych par. Za sprawą niepowtarzalnych wzorów słojów, wszystkie oprawki są całkowicie unikalne.

Okulary GROWN nie są jedynie modnym dodatkiem w ekologicznym wydaniu. Dochód z ich sprzedaży przeznaczany jest na pomoc osobom cierpiącym z powodu urazów związanych ze wzrokiem. Za każdą sprzedaną parę, GROWN finansuje jedną operację okulistyczną lub badania diagnostyczne wzroku dla dwanaściorga dzieci.

Ceny okularów GROWN plasują się w przedziale od 145 do 174 dolarów i można je zakupić za pośrednictwem strony internetowej: www.growndesigns.com


Autor: Maciej Tarasiewicz