Świetnym przykładem takiego kraju jest Sinagapur, w którym oprócz budynków nie ma nic! Roślinność tam niemal nie istnieje. Dlatego właśnie w tym miejscu powstaje ekologiczny wieżowiec.

Biuro architektoniczne TR Hamzah & Yeang opracowało projekt wieżowca, którego połowę powierzchni użytkowej będą zajmować rośliny, filtrujące zanieczyszczone powietrze.

Roślinność przewidziana w budynku pozwoli uzyskać nie tylko ciekawy efekt dekoracyjny, ale i spełni poważną rolę. Dzięki niej ten ekologiczny budynek ma wspomóc oczyszczanie powietrza w metropolii. Konstrukcja obiektu ma wspomagać naturalną wentylację, co w upale ponad 30 stopniowym jest konieczne!
Wyposażony w system odzyskujący wody opadowe budynek będzie w stanie zapewnić połowę wody potrzebnej zieleni oraz do spłukiwania toalet.

Dodatkowo panele fotowoltaiczne rozmieszczone na jego elewacji zaspokoją niemal w 40 procentach energetyczne zapotrzebowanie wieżowca. Rozwiązania zastosowane w EDITT przewidują również zdolność do konwertowania ścieków do produkcji biogazu i nawozu.

Miejmy nadzieję, że ten trend, na ekologiczne budowle, również przyjdzie do Europy!