Modę na ekologię oraz nietypowy design można z powodzeniem łączyć. Te 2 rzeczy współgrają ze sobą, a designerzy proponują nam ciekawe rozwiązania, dzięki którym środowisko naturalne mniej będzie cierpieć. Dziś pokażemy wam „zielony komputer PC”.

Wbrew temu określeniu obudowa tego komputera nie jest koloru zielonego, a brązowego. Wykonana jest z całkiem naturalnych materiałów. Boki obudowy (która jest ręcznie składana) wykonane są z drewna. Przód może być pokryty naturalną owczą skórą. Obudowa jest niewielkich rozmiarów i kryje w sobie płytę główną w standardzie ITX. Mózgiem zestawu jest procesor Core2Duo Intela (niestety nie podano, który dokładnie model, ale to pozwala sądzić, że z wydajnością nie jest źle). Komputer posiada 4 GB RAMu i dysk o pojemności 1 TB. Zapewnia możliwość pracy z urządzeniami w rozdzielczości HD, posiada złącze HDMI oraz DVI.

Do kompletu dołączone są głośniki o równie nietypowej i intrygującej budowie. Te, dla kontrastu zbudowane są z przezroczystego tworzywa sztucznego (kopułka wokół membrany). Ciekawy projekt, który łączy niezłą wydajność z nietypowym designem, co zdarza się niezwykle rzadko.