Jak każda stolica tak samo i Warszawa ma niezwykle bogatą ofertę noclegową, w której oprócz tanich hosteli, ważna rolę odgrywają hotele z najwyższej półki, które swym wystrojem, obsługą oraz ofertą zadowolą nawet najbardziej wymagającego klienta. Będąc w stolicy warto zatrzymać się w hotelach, które nie są umieszczone w nowoczesnych budynkach, tylko jeszcze w tych, które przed II Wojną Światową, służyły jako mieszkania dla arystokracji i w latach dziewięćdziesiątych i dwudziestych zostały zaadaptowane na obiekty noclegowe o bardzo wysokim standardzie. Nocleg w takim miejscu pozwoli nam poczuć się jak arystokracji i pozostanie w naszej pamięci przed długi czas.  

Hotelem z niezwykłą tradycją, która jest kultywowana do tej pory jest Le Royal Meridien Bristol, jego historia obejmuje wiele ciekawych wydarzeń oraz wiele znanych osób, które w nim gościły. Hotel został otwarty w 1901 roku i był o tyle ważnym obiektem, iż jego powstanie wiązało się ze zmianą oraz waloryzacją wyglądu Krakowskiego Przedmieścia. Chociaż na początku swego istnienia przynosił straty, to jednak szybko został doceniony przez osoby, które lubią luksus z najwyższej półki. Od 1998 roku Bristol należy do sieci hotelowej Le Royal Meridien, a jego głównymi zaletami są przede wszystkim wystrój oraz obsługa, która sprawia, że czujemy się jak arystokraci a nie przeciętni ludzie. Obiekt ten posiada 205 pokoi w tym aż 32 apartamenty, które zadowolą najbardziej wymagającego klienta. Wystrój pokoi zaskoczy nas swoim przepychem oraz stylem, który mnie osobiście niektórymi elementami przypomina barok i renesans. Warto dodać, że to właśnie tutaj Józef Piłsudski powiedział, że wycofuje się z życia politycznego, to tutaj Królowa Elżbieta II, przez okno patrzyła na trakt królewski, czy wreszcie Tina Turner ćwiczyła swoje struny głosowe przed występem. Jest to hotel z piękną historią, historią, która jest nie odłączą częścią Warszawy..

Kolejnym obiektem ''high-level'' jest Hotel MaMaison Hotel Le Regina, usytuowany na Nowym Mieście. Jest umieszczony w historycznym budynku nawiązującym do architektury XVIII wieku. To co go wyróżnia to połączenie nowoczesności z tradycją. Dlatego wnętrza są urządzone we współczesnym stylu włoskim, co sprawia, iż wszystko komponuje się z ręcznie namalowanymi freskami na ścianach. Wszystko jest dobrane z największą precyzją, dlatego każdy szczegół pasuje do drugiego. Chociaż jest to hotel usytuowany na Nowym Mieście to jednak możemy odnaleźć chwilę spokoju i nostalgii na dziedzińcu, który jest zarazem ogrodem i oazą spokoju. To co go wyróżnia to bliskość do ważnych obiektów historycznych Warszawy jak Zamek Królewski czy Opera Narodowa. Wysoki standard pokoi zadowoli najbardziej wymagającego klienta, a bogata część rekreacyjna sprawi, że w samym centrum najbardziej dynamicznej metropolii w Polsce odnajdziemy relaks i ciszę, co obecnie jest bardzo trudne. 

Jeśli jesteście wielbicielami sztuki i cenicie sobie Art Deco to może warto zatrzymać się w Hotelu Rialto. Z tym obiektem wiąże się bardzo ciekawa historia, gdyż powstał on na ''ruinach'' przedwojennej kamienicy. A głównym założeniem całego projektu jest połączenie nowoczesności z tradycją. Dlatego fasada budynku, bezpośrednio nawiązuje do czasów przedwojennych natomiast wnętrze jest urządzone w konwencji Art Deco, z przeplatającymi się elementami technologii nowoczesnych. Jak na obiekt pięciogwiazdkowy przystało obsługa zadowoli najbardziej rozgrymaszonego klienta.

Warszawa po względem obiektów noclegowych może być śmiało porównana z Dubajem, gdyż nie tylko jest ich bardzo wiele, ale przede wszystkim oferują serwis z najwyższej półki. Dlatego jeśli nie stać Was na podróż do Dubaju to spędźcie noc w jednym z warszawskich hoteli...