Drewniany stojak i znajdujący się na nim tandetne imitacje piłkarzy. Zazwyczaj kojarzą Nam się z barami gdzie jest tanie piwo i papierosy na sztuki. I słusznie. Piłkarzyki jeszcze kilka lat temu znajdowały się w każdym barze, klubie czy hotelu. Jednak od zeszłorocznych targów w Mediolanie gra stała się symbolem bogactwa. Teraz nie jest ona rozrywką dla znudzonych małolatów, a dla snobów z wielkich miast.Coraz więcej firm zaczyna produkować luksusowe piłkarzyki.

Podczas Tygodnia Designu w Mediolanie, grupa GRO zaprezentowała zdizajnowaną wersję gry. Inspiracją były nowoczesne stadiony. 22 graczy wykonano z eleganckiego, srebrzystego chromu. Efekty świetlne, elektronika i specjalne oprogramowanie sterujące zabawą sprawia, że gra nabiera nowego wymiaru.

Za to 2eleven proponuje nowoczesny design, oryginalną formę, gdzie jest mnóstwo niesamowitych detali. Znajdziemy na nich zamontowane monitory na przeciwległych końcach stołu, automatyczny mechanizm wrzucający kolejne piłki oraz tablicę wyników.

Kolejny stół natomiast jest jeszcze bardziej ekstrawagancki. Stół wykonany został ze stali szlachetnej aluminium i nietłukącego się szkła ESG. Zawodnicy zostaną wykonani w zaprojektowanych przez Ciebie kolorach. Wybrać możesz także murawę po jakiej będą przesuwać się za piłką. Piłkarzyki są w cenie ponad 62 tysięcy złotych.