Sneakersy w ciągu ostatnich kilku lat stały się prawdziwym hitem modowym. Wielkie, ekskluzywne domy mody zauważyły, że jeżeli chcą istnieć przez następne kilkanaście lat, muszą zacząć wprowadzać sneakersy na stałe do swoich kolekcji. Stały się one bowiem obuwiem, nie tylko dla miłośników sportu i deskorolek, ale obowiązkowym elementem garderoby każdego mężczyzny. Nieśmiało od kilku sezonów wprowadzają do swych kolekcji sportowe buty.
Christian Louboutin postawił na trampki w motyw Leoparda. Idealnie będą one pasować do elementów jeansowych i wyrazistych t-shirtów. Buty są na tyle charakterystyczne, że powinniśmy resztę część ubrań dopasować do nich, a nie na odwrót.
Yves Saint-Laurent na sezon jesień 2010 / zima 2011 przedstawił jeden model butów w dwóch kolorach, beżowym i bordowym. Skórzane buty sięgające do kostek są bardzo proste i smukłe. Na językach znajduje się wyszyte logo YSL.
Maison Martin Margiela również przygotował na zimowy sezon dwie pary sneakersów. Dom mody MMM ma w swojej ofercie dwa modele, jeden wysoki do kostek w kolorze granatowym i drugi, troszkę krótszy w tonacji beżowo-złotej.
Obuwie zarówno od Christiana Louboutina, YSL oraz Maison Martin Margiela są butami sportowymi, jednak dzięki swojej prostocie zachowują elegancki charakter ekskluzywnych domów mody. Jednynie cena jest mniej „sportowa”.

A Wam które sneakersy przypadły najbardziej do gustu?