Portfolio młodej projektantki z Brighton jest zbiorem różnorodnych projektów nie tylko mody komercyjnej, ale także eksperymentalnej.

Ukończyła 4-letni kurs BA na Uniwersytecie Brighton. Jako honorowa absolwenta pokazała nam, jak bardzo jest utalentowana.

W kolekcji „Traces” skupia się na eksperymentach z pojedynczymi paskami tkaniny, sprawiając, iż ubrania nabierają niesamowite kształty. Swoje wykroje tworzy, łącząc długie paski tkanin ze sobą w taki sposób, by dawały efekt 3D.

Przypatrując się dokładniej jej kolekcji, można zauważyć, jak wykorzystała niedoskonałości prostego materiału, by stworzyć z nich zagięcia oraz fałdy. Nadało to ubraniom niesamowitą formę i strukturę. Idealnie wykończone ubrania sprawiają wrażenie, jakby w pewnych miejscach zostały przycięte lub uszyte z gotowego wykroju. Rosa jednak zapewnia, że to tylko iluzja i gwarantuje, iż paski nie zostały rozłączone. Efekt powstaje dzięki jej doskonałym umiejętnościom manipulowania tkaniną.

Ze względu na dużą ilość detali Rosa ograniczyła kolory do bieli, szarości i barw ziemi. I bez nich mamy na co patrzeć.

W „Traces” odzwierciedlają się wiek oraz pochodzenie Rosy. Ubrania mają charakter minimalistyczny, a zarazem ekscentryczny. Z tego też słyną młodzi brytyjscy projektanci.

Rosa nie ogranicza swoich projektów tylko do odzieży. Zajmuje się także ilustracjami żurnalowymi, rysunkiem, malarstwem  oraz projektowaniem akcesoriów. Twierdzi, iż to właśnie dzięki biżuterii ubrania z „Traces” wyglądają jak rzeźby, które można założyć na ulicę.

Autor: Tina N.