Robert Majkut zrealizował swój pierwszy projekt w Rosji dla jednego z liderów lokalnego rynku sieci kinowych, tworząc w Moskwie jedyne w swoim rodzaju miejsce rozrywki.

Opracowana przez studio Robert Majkut Design koncepcja nowego standardu dla sieci kin została wdrożona w Kronverk Cinema Lefortovo. Jej celem było stworzenie wnętrza, które mogłoby podnieść kulturę multipleksu na wysoki poziom i jednocześnie było spójne z identyfikacją marki Kronverk.

Zastosowane w projekcie kolorystyka i przestrzenne formy geometryczne mają swoje źródło w charakterystycznym logo marki Kronverk. Każda z funkcjonalnych stref kina jest wyraźnie zdefiniowana, a jednocześnie zgodna z całościową ramą stylistyczną tego wnętrza, będącą połączeniem nowoczesności oraz tradycyjnej rosyjskie dekoracyjności.

To rozwiązanie estetyczne sprawia, że Kronverk Cinema Lefortovo jest się jednym z najbardziej atrakcyjnych i spektakularnych obiektów kinowych w stolicy Rosji.

Obiektywnie uważam, że kino wygląda po prostu obłędnie. Nowoczesny design połączony z eleganckimi lub hi-techowymi dekoracjami sprawiają wrażenie bardziej modnego klubu niż kina. Patrząc na niektóre zdjęcia na myśl przychodzi mi Velvet Bar w warszawszkim Multikinie w Złotych Tarasach. Świetny projekt, wielkie brawa dla Roberta!