Wakacje w pełni i już odliczamy dni, kiedy nadejdzie upragniony czas wolny. Wtedy będziemy mogli w końcu wyrwać się na dłużej od codziennych obowiązków. Możemy sobie dodatkowo ułatwić oraz uatrakcyjnić nasz wyjazd. Przyjrzyjmy się, jakie elektroniczne gadżety mogą być nam pomocne podczas wakacyjnych wyjazdów.

Obecnie podstawą jest telefon komórkowy. Praktycznie każdy z nas go posiada. Telefon może przydać się w niezliczonych sytuacjach. Nie chodzi jednak o podstawowe funkcje – dziś telefon komórkowy nierzadko jest prawdziwym kombajnem multimedialnym. Za jego pomocą możemy przeglądać Internet, robić zdjęcia i kręcić filmy czy też użyć go jako nawigacji. W takich sytuacjach świetnie się on spisze, gdy nie mamy samochodu, to wystarczą nam z powodzeniem aplikacje dostępne na telefony komórkowe. A jeżeli nasz telefon nie posiada modułu GPS (ale w zamian posiada Bluetooth) to możemy zakupić za ok. 100 zł moduł zewnętrzny.

Oprócz telefonu atrybutem każdego podróżnika powinien być aparat fotograficzny. Podróże nieodłącznie łączą się z robieniem zdjęć. Jeżeli ktoś czuje się w tym naprawdę dobry, powinien wyposażyć się w lustrzankę cyfrową i kompletem obiektywów i filtrów. Ale dobre zdjęcia z wakacji zrobimy praktycznie każdym cyfrowym kompaktem.

Przyda się nam też odtwarzacz muzyczny. Może to być sam odtwarzacz muzyki, ale również może mieć funkcję odtwarzania filmów (funkcja przydatna podczas długich podróży pociągiem bądź autobusem). No i zawsze w ostateczności można z jego użyciem zorganizować muzykę na jakiejś małej imprezie.

Te trzy urządzenia są w pewnym sensie podstawą, jeśli chodzi o sprzęt używany na wakacjach. Co prawda można się bez nich obejść, ale jak wtedy przypomnieć sobie te chwile ze spaceru brzegiem morza albo jak skontaktować się z rodziną?