Zostań naocznym świadkiem działań jednych z najlepiej zorganizowanych i zabójczo skutecznych jednostek walczących z największymi zagrożeniami XXI wieku. Chris Ryan, były żołnierz specjalnej jednostki SAS i autor bestsellerów, spotyka ludzi z pierwszej linii walki o przestrzeganie prawa. Weźmy udział w jego niezwykłej podróży po miejscach, gdzie trwa globalna wojna z najgroźniejszymi organizacjami przestępczymi. W programie Elitarne służby specjalne, który wkrótce pojawi się na Discovery Channel, Chris zabierze nas w samo centrum wydarzeń. Najpierw odwiedzi Polskę, gdzie zaprezentuje pracę naszych jednostek antyterrorystycznych.

W 11 lat po opuszczeniu SAS – elitarnych sił specjalnych armii brytyjskiej – Chris Ryan pokazuje nam unikalny i fascynujący materiał o najskuteczniejszych, najbardziej szanowanych i budzących strach jednostkach specjalnych. Te oddziały, specjalnie przeszkolone i najlepiej wyposażone, stworzono do najtrudniejszych operacji, takich jak ratowanie zakładników lub akcje antyterrorystyczne. Należący do oddziałów ludzie tworzą nowe pokolenie superspecjalistów, walczących na pierwszej linii globalnej wojny z przestępczością.

W każdym z ośmiu naładowanych akcją odcinków, Chris Ryan zmierzy się z inną specjalistyczną formacją służb, podróżując do Polski, Brazylii, Kolumbii, Sri Lanki, Meksyku, Kazachstanu i Izraela oraz odkrywając, z czym muszą walczyć tamtejsze elitarne jednostki. Każdorazowo, po tygodniu spędzonym z każdym oddziałem specjalnym i zaznajomieniu się z jego sposobem działania, Chris weźmie udział w prawdziwej akcji przeciw przestępcom. Spotka przemytników narkotyków, uzbrojone gangi handlujące narkotykami, bronią a nawet ludźmi.