Elton John zapowiedział, że będzie się ubiegał o prawo do adopcji 14-miesięcznego chłopca o imieniu Lew. Chłopiec jest nosicielem wirusa HIV. Artysta poznał chłopca podczas wizyty w ukraińskim sierocińcu. Wizyta na Ukrainie związana była z działalnością fundacji na rzecz walki z AIDS (Elton John AIDS Foundation).

Choć 62-letni muzyk zdawał sobie sprawę z przeszkód związanych z planowaną adopcją ( E.J jest zdeklarowanym gejem, jego partner nazywa się David Furnish), to wciąż miał nadzieję na zgodę władz Kijowa.

Tak jednak się nie stało. Władze Kijowa odmówiły gwiazdorowi. Według prawa rodzice nie mogą być starsi od dziecka o więcej niż 45 lat, a także musza być małżeństwem. Na Ukrainie para gejów nie jest uznawana za małżeństwo. Elton i David są parą od kilkunastu lat, wzięli także ślub cywilny w 2005 roku. Jak sami twierdzą - tworzą rodzinę i już od jakiegoś czasu pragnęli adoptować dziecko. Początkowo Elton był temu przeciwny ze względu na brak czasu i ciągłe wyjazdy, a także swój wiek. Muzyk zmienił jednak zdanie, kiedy poznał ukraińskiego chłopca. Ku niezadowoleniu pary Lew nie będzie mógł pozostać pod jej opieką