Brytyjska aktorka Emily Blunt została nową twarzą legendarnego zapachu od Yves Saint Laurent.Emily Blunt znana jest m.in. z niezapomnianej  roli sekretarki w „Diabeł ubiera się u Prady”, czy też młodej królowej w filmie „Młoda Wiktoria”. Obie z tych ról przyniosły jej nominację do Złotego Globu i nagrody BAFTA.Emily przyznaje, że udział w kampanii słynnego zapachu od YSL to dla niej niepowtarzalne doświadczenie: ”Powierzenie mi wizerunku Opium przez Parfums Yves Saint Laurent jest dla mnie wielkim zaszczytem. Mam ogromne uznanie  dla marki Yves Saint Laurent , która od początku istnienia potrafi perfekcyjnie wyrazić czym jest elegancja i jej tajemnicza i nieopisana siła.”
Kultowe już perfumy francuskiego domu mody skomponowane zostały w 1977 roku przez perfumiarza Jeana-Louisa Sieuzaca i do dziś cieszą się niesłabnącą sławą. Kuszący, orientalny zapach Opium zamknięty został we flakonie projektu Pierre'a Dinanda . Prezes YSL & Designer Brands uważa, że „Opium odzwierciedla całą historię tego domu mody.”
Zdjęcia do najnowszej kampanii reklamowej jednego z najbardziej rozpoznawalnych zapachów wykonali Romain Gavras i Patrick Demarchelier.


Autor: Karolina Popłońska