Do końca czerwca można oglądać wystawę toruńskiej malarki Joanny Dąbkiewicz-Luścińskiej w przestrzeni kreatywnej SH Studio w Warszawie. Artystka, operując mocnym kolorem i wyrazistą fakturą, oddaje na swoich płótnach całą gamę różnorodnych ludzkich przeżyć. Przy czym nie zawsze jej obrazy przedstawiają ludzi. Równie wiele emocjonalnych treści kryją jej prace z gatunku abstrakcji.

 

„Interesuje mnie nie tyle wygląd ludzi, ile to, co ich porusza, ich stany, nienazwane emocje. Od strony formalnej najważniejszy jest kolor, jego oddziaływanie, przenikanie barw, a czasami także faktura” - wyjaśniła artystka podczas czwartkowego wernisażu licznie przybyłym gościom.

 

„Malarstwo Joanny jest przesiąknięte emocjami. Ludzie to czują i wchodzą z jej obrazami w interakcję, rozmawiają o nich. Takie poruszenie sztuką nie zdarza się bardzo często. Tytuł wystawy – „Emocja” - stanowi także odzwierciedlenie naszego podejścia, jakie mamy w SH Studio do projektowania wnętrz. Chcemy, aby użytkownicy zaaranżowanych przez nas wnętrz czuli się w nich możliwie najlepiej” – komentuje tytuł wystawy Jan Szadkowski, współtwórca SH Studio.

 

Usytuowane na Wilczej 44 miejsce łączy funkcję pracowni projektowania wnętrz, butiku z unikalnymi egzemplarzami mebli, z których część przeszła gruntowną renowację, oraz okazjonalnie galerii sztuki. Właściciele SH Studio – Anna Henschke i Jan Szadkowski – dążą do tego, aby malarstwo, fotografia czy rysunek stanowiły nieodłączną część wnętrzarskiego doświadczenia ich klientów. Wystawa „Emocja” jest już kolejnym krokiem w tym kierunku po ekspozycjach prac m.in. Bartka Jarmolińskiego, Macieja Wieczerzaka, Małgorzaty Wojciechowskiej i Małgorzaty Sulewskiej.

 

Gościom wernisażu Joanny Dąbkiewicz-Luścińskiej ten kurs najwyraźniej także się podoba, co widać było po ich zadowolonych minach w wieczór wernisażu. Dobre emocje dosłownie unosiły się w powietrzu. Przekonajcie się sami, zaglądając do naszej galerii zdjęć albo po prostu na Wilczą 44 w Warszawie.


Fot. dustinfarrow.com