Australijski duet, „Empire Of The Sun„, razem z Luke Steel (z zespołu „Sleepy Jackson„) i Nick Littlemore (z grupy „Pnau„). Wychodzą z cienia aby stworzyć kreatywne nowe elektroniczne dźwięki.

Nazwa „Empire of the Sun ”pochodzi od tytułu powieści autorstwa J.G.Ballarda, który wg. Artystów pasował do nazwy zespołu jak żadna inna. 
Artyści spotkali się w 200 roku i zaczęli eksperymentować z różnym brzmieniem. Współpraca szła tak dobrze, że Steele i Littlemore postanowili założyć zespół. “Walking on a dream” był ich pierwszym singlem, ukazał się 30 sierpnia 2008 roku. Na australijskiej liście przebojów osiągnął 10 miejsce, pojawił się także na liści top 10 na serwisie iTunes. Następnym singlem był “We are the people“. Oba single są promowane przez niesamowicie wystylizowane teledyski reżyserii Joshua Logue. 
Debiutancki album o tytule “Walking on a dream” został wydany 4 października 2008. W czerwcu 2009 roku odbyła się premiera trzeciego singla “Standing on the shore”. “Empire of the Sun” zostało właśnie nominowane do The Best New Act (najlepszy Nowy Występ Sceniczny )w nagrodach Q 2009, które odbędą się 26-tego października. Inni nominowani to White Lies, Friendly Fires, Passion Pit, The Dead Weather.

Popularność grupy i grono fanów rośnie. Apple iTunes wypuścił grę z empire of The Sun, z możliwością gry na siedmiu poziomach o nazwach: Podróż do srebrnego miasta, Świątynia chmur, Zapomniana Pustynia, Gwiazdy prawdy, ogród bez powrotu, Brama Neptuna, Jaskinia nieskończonego echa. Po przejściu całej gry dociera się do nagrody którą jest sekretny kawałek grupy. Dwa single grupy zostały użyte w serialu “Entourge“. 
Świetna psychodeliczna stylizacja, szczypta kiczu i oryginalne brzmienia! David Bowie w najnowszym designie. Sprawdźcie koniecznie!