Podczas wznoszenia budynków przemysłowych najistotniejszy jest ich funkcjonalizm, twórcy w pierwszej kolejności skupiają się na funkcji projektowanego obiektu, a jego formę traktują w sposób drugorzędny. Istnieją jednak wyjątki, gdzie architekci tego typu budynków w równym stopniu przywiązują wagę do ich formy co funkcji starając się znaleźć zadowalający kompromis. Przykładem dbania o stronę wizualną budynku przemysłowego jest wybudowana 200 km na południe od Santiago w Chile fabryka oleju oliwnego firmy Olisur.

Jej autorzy południowoamerykańska pracownia Guillermo Hevia Architects stworzyła obiekt nie tylko funkcjonalny i interesujący od strony formalnej, ale przede wszystkim ekologiczny. W skład kompleksu przemysłowego wchodzą biura firmy i placówka produkcyjna, którym nadano zdumiewającą jak na ten typ budynków strukturę. Podczas tworzenia chilijskiej fabryki zastosowano wiele różnych materiałów ze zdecydowaną przewagą użycia drewna. Nadając swojej realizacji proste, nowoczesne i geometryczne formy projektanci starali się osiągnąć także jedność z jej otoczeniem. Udało się to osiągnąć między innemu właśnie dzięki drewnu, które swoim kolorem nadało odpowiedniego charakteru prostym i minimalistycznym formom budynków.

Dbając o względy ekologiczne chilijscy architekci zastosowali system korzystania z przyjaznych środowisku podgrzewająco-chłodzących technologii. Zaprojektowano także system wentylacji w biurach i duże okna, dzięki którym pracownicy mają dostęp do odpowiedniej ilości naturalnego światła. Dodatkowo uzyskując kolejny ciekawy efekt estetyczny jakim jest połączeni szkła i drewna