EyePet jest wirtualnym zwierzakiem, który reaguje na każdy Twój ruch, dostarczając rozrywki i zabawy całej rodzinie. W dodatku, jest również słodziutki. EyePet posiada wiele imponujących możliwości, dzięki PLAYSTATION Eye, kamerze nowej generacji do PLAYSTATION 3. Kochany, małpopodobny zwierzak EyePet żyje na ekranie, w zdjęciu Twojego pokoju, zrobionym przez PLAYSTATION Eye.

Działając w Rozszerzonej Rzeczywistości, EyePet jest całkowicie świadom obecności ludzi, znajdujących się w pokoju, dlatego będzie reagował na ciebie i całe otoczenie. Postaw przed kamerą jakiś przedmiot, który EyePet widział wcześniej, a będzie on dokładnie wiedział, co z nim zrobić; daj mu coś nowego, a zbada to dokładnie. Połaskocz go, machając palcami przed kamerą, a się zaśmieje; klepnij go, a podskoczy; poturlaj mu piłkę, a EyePet zacznie ją gonić po całym ekranie.

EyePet to niesamowicie realistyczny, mały zwierzak, który dostarczy ci wszystkich korzyści i zabawy, uzyskiwanych przy obcowaniu z prawdziwym zwierzęciem. I to wszystko bez rozdzierania sofy, czy robienia bałaganu na dywanie. Zarówno dzieci, jak i dorośli będą uwielbiali go zmieniać, ubierać i obserwować jego miny, od słodkich, przez bezczelne, aż do tych najśmieszniejszych. Wszystko to jest możliwe, dzięki możliwościom PS3, które umożliwiły twórcom EyePeta stworzyć niesamowitą grafikę oraz animację zachowań twarzy, realistycznego futra oraz niesamowicie inteligentną interakcję z tobą, twoim otoczeniem i z czymkolwiek, co tylko mu postawisz przed nosem.

EyePet będzie dostępny pod koniec 2009 roku, więc przygotuj się na przyniesienie do domu futrzanego szkodnika, a zarazem nowego przyjaciela

Więcej na gamelobby.pl