Do pierwszego wyścigu w sezonie półtora miesiąca, a na początku lutego w Walencji odbędą się pierwsze w tym roku oficjalne testy. Zbliża się więc czas prezentacji nowych kierowców i bolidów.
We czwartek, o godzinie 10.30 zaprezentowano nowy bolid ze stajni Scuderia Ferrari, z oznaczeniem startowym „F10”. Prezentacje można było oglądać online na oficjalnej stronie włoskiego teamu. Na początku prezydent Ferarri Luca Montezemolo oraz dyrektor SC Ferrari Stefano Domenicali zapowiedzieli, ze po nieudanym, jak na aspiracje ich stajni, poprzednim sezonie, w tym roku bolid będzie walczył o mistrzostwo.

Oficjalnie przedstawiono kierowców- Fellipe Massę oraz Fernando Alonso. Kierowcami testowymi w tym roku będą Luca Badoer oraz Giancarlo Fisichella. Zgodnie z prawami jakimi rządzi się F1, nie podano żadnych szczegółowa technicznych na temat mechaniki bolidu. Widzowie zobaczyli jedynie nowe malowanie. Głównym kolorem, zgodnie z tradycją, jest czerwień, ale przednie i tylne skrzydła są białe, czyli w barwie nowego głównego sponsora teamu- hiszpańskiego banku Santander. Po południu Fellipe Massa przetestował nowy bolid na torze testowym Ferarri we włoskim Maranello.

Kolejny czwartkowy news, choć niepotwierdzony oficjalnie, dotyczy posady drugiego miejsca w Renault F1 Team, którego barwy będzie w tym roku reprezentował Robert Kubica. Według francuskiego serwisu autohebdo.fr francuska stajnia zatrudniła rosyjskiego kierowcę Witalija Petrowa. Serwis podał także informacje, że sponsorzy Rosjanina zapłacili za jego zatrudnienie 15mln euro. 26-letni Petrow ma za sobą starty w serii GP2, gdzie w ubiegłym roku zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Ciężko powiedzieć czy Rosjanin będzie wystarczająco dobrym partnerem dla Kubicy. Renault zapowiada rywalizację o podium w sezonie 2010, a tego nie da się osiągnąć bez solidnych i dobrze współpracujących kierowców. Niestety, z doświadczonych zawodników bez pracy pozostaje jedynie Nick Heidfeld, a ten jak wiadomo, nie przepada za Polakiem. Dlatego Renault woli zatrudnić kierowcę, który dopiero zadebiutuje w cyklu F1, niż zatrudniać dwóch, poniekąd skłóconych ze sobą, kierowców. Wszelkie spekulacje zostaną rozwiane już w niedziele, kiedy to w Walencji Renault oficjalnie zaprezentuje bolid na rok 2010 oraz nowych kierowców.

W najbliższym czasie odbędą się także prezentacje bolidów stajni McLaren, Sauber, Williams i Toro Roso. Nieco później zaprezentują się Red Bull oraz Lotus. Teamy Virgin Racing, USF1, Campos Meta i Force India nie podały terminu prezentacji. Mercedes z kolei zaprezentował nowe bary na podstawie bolidu z poprzedniego roku, a nowy bolid pokaże podczas testów w Walencji na początku lutego