Pierwotnie według jej reguł budowano miasta, wsie, jak i również planowano rozkład budynków w jednym gospodarstwie. Obecnie wiele z nas wykorzystuje zasady Feng Shui w celu aranżacji przestrzeni mieszkalnej. Wielkie korporacje również sięgają do mądrości  Wschodu, aby zapewnić sobie powodzenie w biznesie. Czy jednak zdajemy sobie sprawę z tego, że ta praktyka to coś więcej niż  wystrój i umeblowanie mieszkania?

feng shui

Feng Shui oznacza dosłownie wiatr, woda. Główny jej nurt pochodzi z Chin, gdzie nie ma rozdziału na religię i nie-religię. Według tej praktyki wszystko, co nas otacza, jest zbudowane z pięciu żywiołów (drzewo, ogień, metal, ziemia, woda). Każda czynność, która działa jest uważana za dobrą. Feng Shui to elementem religii taoistycznej, w której praktykowany jest kult przodków. Bardzo ważnym punktem tego systemu jest wiara w energię Qi lub  Chi. Celem Feng Shui jest zapewnienie harmonijnego przepływu dobrej energii w domu.  Ta siła ma dawać zdrowie, rozwój i życie

fengshui rośliny

Feng Shui wkracza na Zachód w zanieczyszczonej formie. Łączy się z falą ezoteryzmu, który tworzy swoistą mieszankę wierzeń. Mix ten czerpie tradycję z  urządzania wnętrz i ogrodów według  wierzeń wschodnich, ale też dodaje do tego zaklęcia, które są odprawiane bez wiedzy korzystającego z usług.
Pojawia się coraz więcej specjalistów i doradców Feng Shui. Można ich znaleźć wszędzie, gdyż chętnie proponują swoje usługi. Za niewielką opłatą doradzą jak należy umeblować dom. Czyżby to nowy sposób na biznes?

fengshui - kamienie

Feng Shui proponuje reguły i wskazówki architektoniczne dotyczące urządzenia domu, które mają za zadanie służyć zrównoważonemu przepływowi siły Ki . Gdyby te reguły nie zostały uwzględnione, może rzekomo powstać przez to także szkodliwa forma energii Ki, która mogłaby doprowadzić do zdrowotnych i społecznych problemów.


Lustra, dzwoneczki, kryształki, itp. mają za zadanie pomagać w kierowaniu energii Ki do właściwych torów przewodnich i w utrzymywaniu harmonijnego jej przepływu. Jaką można dostać radę od doradcy Feng Shui?! Jeśli jesteście parą, śpicie w jednym łóżku. Nie może na nim być dwóch, oddzielnych materacy, bo wasz związek się rozpadnie! Figura konia, żaby, czy żółwia umieszczona w odpowiednim miejscu domu ma zapewnić rodzinie pomyślność.

feng shui kryształy

Czy my kobiety nie mamy własnego poczucia estetyki i gustu?! Czy nie możemy same urządzić swojego domu, aby był nie tylko funkcjonalny, wygodny, ale również i piękny?!

Źródła zdjęć:
www.fengshuishopper.com, www.kenlauher.com, www.bidorbuy.co.za

Autor: Karolina Skierkowska