Angry Birds pobiło wszelkie rekordy popularności. Gra ta ściąga dziennie 30 milionów użytkowników i sprzedała się w większej ilości niż najpopularniejsza gra świata Mario.

Angry Birds

Tak, to prawda. Ta prosta gra stworzona przez Rovio Mobile stała się fenomenem na rynku gier udostępnionych na komórkę. Szacuje się, że dziennie w Angry Birds gra około 30 milionów użytkowników na całym świecie, którzy przeznaczają na to 300 milionów minut. Pod względem statystycznym pobiła na głowę tak popularne gry jak dostępna na facebook’u Citiville, czy Sims Social, która przyciągają kolejno 12,1 i 8,8 miliona użytkowników.

Angry Birds 2

Jednak największym zaskoczeniem jest to, że pola pod względem popularności musiała ustąpić jej legendarna już na dzień dzisiejszy gra Mario. Mimo, że ta druga stworzona i sprzedawana była w granicach ceny 60 $ za sztukę, a Angry Birds jest aplikacją niemalże darmową to niepodważalny jest fakt, że pod koniec zeszłego roku ściągnięto ją ponad 350 milionów razy na wszelkie dostępne platformy, podczas, gdy Mario przez 30 lat swojego istnienie sprzedany był w 262 milionach kopii.

Angry Birds 3

Jednak popularność gry nie kończy się tylko na liczbach. Niedawno do sieci trafiły informacje o planach stworzenia serialu na podstawie gry. COE Rovio Mikael Hed powiedział portalowi C21media.net „Myśleliśmy już o tym już od jakiegoś czasu i jest to zdecydowanie jeden z moich osobistych celów na chwilę obecną – pracować nad treściami telewizyjnymi dla Angry Birds”

Pozostaje pytanie czy serial dostępny będzie w telewizji publicznej czy tylko przez Internet. Niewątpliwe jednak jest to, że przyciągnie on miliony fanów z całego świata kochających wkurzone ptaki.

Więcej informacji statystycznych znaleźć można na stronie http://uk.wireless.ign.com/articles/119/1197120p1.html


Autor: Radosław Fijałkowski