Amerykańska wokalistka oraz członkini zespołu Black Eyed Peas, Stacy Ann Ferguson, znana powszechnie jako Fergie nawiązała ostatnio współpracę z amerykańską firmą kosmetyczną Avon, która to doszła do wniosku, że wizerunek tej właśnie artystki – niezależnej, pewnej siebie i pełnej kobiecości –doskonale nadaje się do promowania ich nowej linii perfum, które miałyby odzwierciedlać jej atrakcyjny, przebojowy i wyjątkowy charakter.

Sama artystka o swojej współpracy z firmą Avon mówi: „Bardzo się cieszę, ze współpracy z Avon nam moim pierwszym zapachem. (…) Zawsze szukam nowych dróg, aby wyrazić siebie, a zapach to idealne medium, aby podzielić się moją oryginalnością i pewnością siebie, zarówno z moimi fankami, jak i Klientkami Avon. Naprawdę jestem bardzo szczęśliwa, że będę współpracować z firmą, która ma tak wspaniałą reputację w zakresie pomagania kobietom”. I chodzi tutaj zapewne nie tylko o pomoc kosmetyczną oraz pielęgnacyjną, ale też o kampanie na rzecz przemocy i raka piersi.
Z kolei wiceprezes i prezes Avon Products, Inc Jeri Finard podkreśla, iż: „Jesteśmy bardzo podekscytowani partnerstwem z Fergi i jesteśmy przekonani, że odbije się ono szerokim echem wśród naszych Konsultantek i Klientek, jako że Fergie jest ikoną mody i stylu, a także śmiałą i wielce utalentowaną kobietą. (…) Fergi jest silną, pewną siebie, wyjątkową kobietą, która pozostaje wierna sobie i swoim przekonaniom. Stanowi inspirację dla innych kobiet przekazując im tę optymistyczną wiadomość, że każdy może spełniać marzenia – to także główne przesłanie marki Avon”. Fergie po raz pierwszy pojawiła się jako twarz Avonu 27 października 2009 roku na gali Fundacji Avon na rzecz kobiet w Nowym Jorku, na której to wystąpiła wspierając działalność dobroczynną firmy.

Podobno Fergie ma mieć decydujący wpływ nie tylko na sam proces tworzenia zapachu, lecz także na wybór nazwy, odpowiedniego opakowania, a także kampanii promocyjnej. Światowa premiera jej perfum jest planowana w Stanach Zjednoczonych dopiero na sierpień 2010 roku, a w innych częściach świata, w tym także i w Polsce, dopiero na koniec 2010 roku. Przypomnijmy, że do tej pory firma Avon nawiązała współpracę z takimi gwiazdami jak Salma Hayek, Courtney Cox, Patrick Dempsey, Christian Lacroix oraz Reese Witherspoon, która jest jednocześnie globalną ambasadorką tejże marki. W Polsce twarzą Avonu została Magdalena Cielecka. My zaś z niecierpliwością czekamy na nowy zapach Fergie, który, być może obudzi drzemiący w nas potencjał…