Koncert Patricii Barber (1 kwietnia, Eskulap) rozpocznie powracający na mapę największych festiwali jazzowych Poznań Jazz Fair. Występ doskonałej wokalistki i pianistki jazzowej uświetni 30-lecie klubu Eskulap i odda hołd początkom Festiwalu, który rozpoczął się właśnie na scenie Eskulapa w 1993 roku. 

Ponad dwa miesiące później - 23 czerwca - w poznańskiej Auli UAM wystąpi Chick Corea - uważany za najlepszego współczesnego pianistę jazzowego. Corea ma na swoim koncie współpracę z tak znanymi artystami jak Miles Davis czy Dave Holland. Corea przyjedzie do Poznania jako laureat tegorocznej nagrody Grammy - pianista otrzymał statuetkę w kategorii Best Jazz Instrumental Album za krążek The New Crystal Silence nagrany w duecie z Gary Burtonem. 

Bilety na oba koncerty będzie można nabywać już od piątku w cenie 80/90 zł na występ Patricii Barber oraz od 100 do 200 zł za koncert Chicka Corei. Do nabycia następujących punktach: CIM, Fripp Shop, Gazeta Cafe, Rock Long Luck i na www.bilety24.pl, a także w Klubie Eskulap (Patricia Barber) oraz w Auli UAM (Chick Corea).

Więcej informacji o kolejnych koncertach w ramach Poznań Jazz Fair 2009 już wkrótce!

Warto przypomnieć, iż w latach dziewięćdziesiątych Poznań Jazz Fair był bez najmniejszych wątpliwości najważniejszym cyklem imprez muzycznych w Poznaniu – i jednym z czołowych w skali kraju. Pozwolił na prezentację wielu niekwestionowanych światowych gwiazd muzyki oraz dziesiątek polskich wykonawców – tych doświadczonych jak i stawiających dopiero pierwsze kroki. W jego ramach wystąpiły tak ważne postaci światowego jazzu jak Wayne Shorter, Al Di Meola, John Scofield, Charlie Haden czy Kenny Garrett. 

POZNAŃ JAZZ FAIR 2009:

Poznań Jazz Fair Preludium:
Patricia Barber
1 kwietnia 2009
Eskulap Poznań

Chick Corea
23 czerwca 2009
Aula UAM Poznań