-Jedźmy gdzieś. –Gdzie? -Nie wiem. Skąd my to znamy? Dlaczego niejeden nasz wyjazd spalił na panewce z tak prozaicznego powodu, jak brak pomysłu na to gdzie możnaby pojechać? Teraz sytuacja jest inna. Polska w wakacje obfituje w różne festiwale. Filmowe czy muzyczne? Wybór jest duży. Przed wami 3 propozycje na wakacyjne wypady: Two Riversides, Castle Party oraz Off festival. 

Two Riversides
Lubicie filmy? Możecie spędzać w kinie całe wieczory? Półki w Waszych pokojach uginają się od płyt z filmami? Nie ma to jak film pod chmurką. A to wyłącznie w Kazimierzu Dolnym oraz Janowcu nad Wisłą. Sprawczynią całego zamieszania jest Grażyna Torbicka, autorka m. In. Programu „I love cinema”. Kiedy „Lato z filmami” wyprowadziło się z Kazimierza, pani Grażyna Torbicka zainteresowała się losem melomanów znad Wisły. Wtedy miasto znowu zatętniło filmowym życiem przez jeden tydzień w roku. To tutaj zjeżdżają się gwiazdy polskiego i światowego kina, to tutaj prezentują się zarówno młodzi twórcy, jak i rezyserzy z wyrobioną marką. Przyciąga również miasto, które oczarowuje renesansowym klimatem, wąskimi uliczkami oraz deptakiem z widokiem na Wisłę.

Castle Party
Kultura gotów. Mówi Wam to coś? Jeżeli nie, a jesteście zainteresowani tym tematem, to koniecznie odwiedźcie Bolków - malowniczą miejscowośc położoną 80 km od Wrocławia – na przełomie lipca i sierpnia. To tam na ruinach zamku spotykają się gwiazdy światowego formatu, których fanów cechują ubrania niczym ze średniowiecza, białe soczewki kontaktowe oraz bardzo mocny, czasami trupi makijaż Deine Lakaien, to gwiazda sprzed kilku lat. W ubiegłym roku na Małej scenie królował duet Skinny Patrini. W tym roku pojawi się Behemoth. Może z Nergalem pojawi się polska królowa sceny pop? Kto wie. Póki co nalezy nastawić się na mocną zabawę na wzgórzu dolnośląskim.

Off festiwal
Tym razem czas przenieść się do Katowic. Tegoroczna edycja festiwalu opiera się na haśle „Place where we could go”. Na scenie offowej zagoszczą polscy literaci, tacy jak Jacek Podsiadło czy Dorota Masłowska. Na scenie muzyczną wystąpi seria znakomitych twórców. Pustki – grupa cudowna, w której świetne teksty odgrywają ogromną rolę. Tylko oni tak świetnie potrafią opisać podróż po warszawskich ulicach. Dla zwolenników mocniejszych brzmień – Tides From Nebula. Wszyscy zapewne znają Muchy – one też zagoszczą pośród innych gwiazd. No i cóż – klasyka klasyki, czyli zespół Hey z Katarzyną Nosowską na czele