W dobie kryzysu coraz bardziej popularne mogą stać się małe samochody, które będą znacznie mniej spalać benzyny, a tym samym za mniejszą ceną będziemy mogli dłużej pojeździć na pełnym baku. Obecnie rynek małych samochodów staje się coraz bardziej konkurencyjny, i nie tylko są one ekonomiczne ale przede wszystkim designerskie. Praktycznie każda marka decyduje się na wyprodukowanie mini samochodu.

Hitem ostatnich miesięcy okazał się Fiat 500, który chociaż jest drogi, to swoim wyglądem zdobył serca wielu osób. Z kolei na wielbicieli starego Forda Ka, czeka zupełnie nowa wersja, która swoim wyglądem nie przypomina poprzedniczki.
Pod względem designu oraz oldschoolowości zdecydowanie wygrywa Fiat 500. Nie tylko zadbano o każdy szczegół, ale przede wszystkim jego linia lepiej prezentuje się od kinetycznych kształtów Forda. Poza tym Fiat jest bardziej wyrazisty i znacznie bardziej skierowany do osób ceniących sobie indywidualizm i niezależność. ‘’Ka’’ niczym szczególnym pod względem wyglądu, się nie wyróznia. Jest taki sam jak każdy inny ‘’maluszek’’ na rynku.

Kolorystyka tapicerki oraz wykończenie wnętrza we Fiacie są na bardzo wysokim poziomie. Każda rzecz pasuje do poprzedniej. Chociaż Ford nawet ciekawie dobrał kolory wnętrza, to jednak pojawia się bardzo wiele elementów plastikowych, które w jakimś stopniu psują całokształt.

Z kolei pod maską znacznie lepiej prezentuje się Ford Ka. Jego nowa sportowa wersja w porównaniu z Fiatem Abarth, będzie miała znacznie mocniejszy silnik, a tym samym będzie w stanie osiągnąć dużo większe prędkości. 
Oba samochody są skierowane do młodych osób szukających zarówno wrażeń pod względem prędkości jak i estetycznych. Dlatego producenci postanowili zadbać o gadżety do których można zaliczyć specjalne gniazdko na usb, które umożliwi nam słuchania muzyki bezpośrednio z naszego pendriva. 
Kwestią przemawiająco za fordem Ka jest jego cena, w końcu nie każdy będzie chciał za 500-tke zapłacić około 50-ciu tysięcy.

Jeśli szukacie samochodu, który będzie zarówno szybki jak i zwinny, to myślę, że i Ford i Fiat mogą okazać się odpowiednim wyborem i dostarczyć Wam bardzo wielu emocji związanych z jazdą…