Rozgrywka jest kontynuacją konceptu zastosowanego w grze FIFA 10, która zdobyła 50 tytułów gry sportowej roku. FIFA 11 została wzbogacona o system Pro Passing, uzależniający celność podań od biegłości grającego, umiejętności zawodnika na boisku oraz danej sytuacji meczowej (szybkość rozgrywania akcji itp.) Nowy zestaw narzędzi modyfikacyjnych pozwala użytkownikowi na stworzenie własnej, niepowtarzalnej wersji FIFA 11, włącznie z doborem pieśni stadionowych dla poszczególnych zespołów i odgrywaniem motywów muzycznych podczas rozgrywki. W grze dostępny jest tryb rozgrywki wieloosobowej przez Internet lub sieć lokalną. FIFA 11, której premiera zaplanowana była na jesień, zredefiniuje autentyczność doznań gracza za sprawą Personality+, nowej opcji odpowiedzialnej za zachowanie się poszczególnych graczy na boisku. – Personality+ to ewolucja pozwalająca na dokładne odzwierciedlenie unikatowego stylu każdego z zawodników, dzięki czemu posiadają oni indywidualną osobowość w grze FIFA 11 – podkreśla producent Kaz Makita. – Udało nam się opanować silnik gry na tyle, by odzwierciedlić indywidualne zachowania i umiejętności piłkarzy. Personality+ pozwala na stworzenie bazy danych statystyk zawodników występujących w grze oraz śledzenie ich postępów i umiejętności przy pomocy 36 atrybutów i 57 cech. Marka EA SPORTS FIFA korzysta z sieci 1700 specjalistów rozmieszczonych na całym świecie, zajmujących się obserwacją piłkarzy i tworząc w ten sposób jedną z najbardziej wiarygodnych baz danych na ich temat. Dzięki temu najlepsi zawodnicy będą mogli pokazać swoje rzeczywiste umiejętności. Kaka z Realu Madryt to jeden z najbardziej kreatywnych pomocników, Andres Iniesta z Barcelony świetnie drybluje i kontroluje piłkę, Wayne Rooney z Manchesteru United imponuje siłą i skutecznością, Giorgio Chielini jest za to twardym jak skała obrońcą. Personality+ spowoduje, że każdy z tych piłkarzy zachowa się na wirtualnym boisku dokładnie tak, jak miałoby to miejsce w rzeczywistości a dzięki nowym modelom postaci ich rozpoznanie będzie jeszcze prostsze. Każdy kibic bez trudu pozna na przykład Julio Cesara albo Ikera Casillasa.

g2_400g3_400

g4_400

Tak samo jak 2010 FIFA World Cup South Africa, również FIFA 11 jest produkcją przyjazną nowym użytkownikom. Całe spotkania można rozgrywać za pomocą jedynie dwóch przycisków, odpowiadających za strzał i podanie.
W grę może grać każdy. Nie ma elementów przemocy, więc gra jest dostosowana pod każdego użytkownika.
Jeśli chodzi o Trendu.pl, to w kwietniu 2010 roku, jako główny patron medialny, wraz z Barline.eu nadzorowali turniej w Fife 2010. Były to mistrzostwa Polski. Mamy nadzieję, że trendu.pl, jeszcze nie raz włączy się, w rozwój gier w Polsce.