Wiosna jest idealnym czasem by przygotować skórę na letnie upały i  intensywne promienie słoneczne. Zwłaszcza osoby o jasnej karnacji, skórze wrażliwej, skłonnej do przebarwień powinny zabezpieczyć skórę już teraz, przed  niekorzystnym wpływem promieni UV, by w lecie uniknąć niechcianych podrażnień, oparzeń oraz ciemnych plam. Promieniowanie słoneczne jest jednym z najważniejszych czynników środowiskowych wpływających szkodliwie na skórę. Promienie ultrafioletowe, odpowiedzialne za powstawanie opalenizny mogą wpływać na struktury znajdujące się w komórkach skóry, co wywołuje oparzenia, przedwczesne starzenie się skóry, a także zmiany nowotworowe

Kwiecień jest idealnym okresem do tego, by zacząć kurację zabezpieczającą skórę, zarówno od wewnątrz jak i zewnątrz. By wzmocnić skórę, stworzyć naturalną barierę ochronną przed promieniami UV i przy tym delikatnie przyciemnić karnacje. W tym celu warto zacząć przyjmować suplementy diety bogate w beta-karoten: Betakaroten NaturalKaps, Beta-Karoten San, Belissa San, Inneov antiox intensywna opalenizna.    Beta-karoten posiada właściwości antyoksydacyjne, chroni skórę przed działaniem wolnych rodników, które są jedną z przyczyn starzenia się skóry oraz przed niekorzystnym wpływem  promieni słonecznych. Działanie ochronne przed promieniami UV polega przede wszystkim na walce z wolnymi rodnikami,  zmniejszeniu groźby uczuleń i poparzeń słonecznych oraz ryzyka wstąpienia przebarwień po słonecznych.  Warto zatem zacząć łykać beta-karoten  przed letnim okresem, by lekko zbrązowić skórę i przygotować ją do lata.

W okresie wiosennym należy również pamiętać o stosowaniu kremów do twarzy z filtrami ochronnymi, które zabezpieczą skórę. Wybierając krem do codziennej pielęgnacji cery na dzień warto wybrać ten, który w swoim składzie zawiera filtr ochrony SPF 15, SPF 20. Taka wysokość filtra jest wystarczająca by stworzyć warstwę ochronną.  Nie zapominajmy, że filtry chronią skórę nie tylko przed promieniami  słonczymi, ale także przed różnego rodzaju czynnikami zewnętrznymi takimi jak wiatr czy zanieczyszczenia. Istnieje szereg kosmetyków, które obok właściwości nawilżających: Iwostin Senstia krem nawilżający, Galenic  Aquapulpe, La Roche-Posay Hydrophase XL,  przeciwzmarszczkowych:  Iwostin Preventika na dzień, Vichy Liftactiv CxP, Sensilis daylinght z kawiorem, rozjaśniających: Pharmaceris Albucin, Galenic Ombelia, Iwostin krem rozjaśniajacy,   matujących: Pharmaceris Octopirox kojący krem, Vichy TriActiv posiadają również filtry ochronne.

Aby poprawić koloryt skóry, przyciemnić karnację, dzięki czemu cera będzie bardziej odporna na promienie UV można sięgnąć po kremy, balsamy lub chusteczki brązujące, które nadadzą skórze delikatny odcień opalenizny: Vichy chusteczki brązujące, Avene samopalacz w kremie, Galenic balsam brązujący, Vichy samopalacz, La Roche Posay samoopalacz. Tego typu dermokosmetyki brązujące nie tylko poprawiają koloryt skóry, ale również znakomicie nawilżają cerę.

Przygotowanie skóry do przyjmowania dużych ilości promieni UV pozwoli zapobiec kłopotom ze skórę w okresie letnim, zmniejszy ryzyko podrażnień, poparzeń, alergii słonecznych oraz wystąpienia przebarwień skóry. Jednocześnie całoroczna ochrona skóry przed promieniowaniem ultrafioletowym sprawi, że cera dłużej będzie wyglądała młodo i znacznie później na skórze pojawią się zmarszczki.