W dobie kultu szczupłych i wysportowanych ciała, fitness stał się niezwykle popularny. Oprócz korzyści dla naszych sylwetek, wpływa dobroczynnie również na umysł- relaksuje i pozwala poradzić sobie z codzienny stresem. Ma jednak jeden minus- po pewnym czasie ćwiczenia mogą stać się nużące i monotonne. Z tego powodu co jakiś czas powstają nowe formy ruchowe związane z fitnessem. Prawdziwym hitem na całym świecie okazują się być te, w których kobiety mogą wykorzystywać i rozwijać wrodzony seksapil.

Prawdziwą rewolucją jest s-aerobic, czyli sexy aerobic. Są to niesamowicie zmysłowe zajęcia, podczas których Panie uczą się uwodzicielsko poruszać oraz kusząco tańczyć. Autorką tego rodzaju ćwiczeń jest hollywoodzka aktorka, Sheila Kelly. Film z jej udziałem, „ Dancing at Blue Iguana” stał się inspiracja do nauczanie seksownych ruchów, jakie wykonują tancerki go-go. S-aerobic to mieszanka treningu aerobowego, strechingu oraz choreografii tanecznych. Rzeźbi sylwetkę bez żmudnych brzuszków czy pompek.

Rozwinięciem tej formy ruchu są zajęcia z erotic/lap dance. Są one propozycją dla bardziej zaawansowanych uczestniczek. Bazując na s-aerobicu, kursantki uczą się tańca z gadżetami, takimi jak męska koszula, kapelusz, szal boa. Lap dance to propozycja dla pań, które chcą w praktyce wykorzystać umiejętności zdobyte na zajęciach. Choreografia wykonywana wokół krzesła ( i siedzącego na nim widza) to nie tylko dobra zabawa i trening dla kobiet ale również ( a może przede wszystkim) dla ich partnerów.

Dla najbardziej zaawansowanych uczestniczek przeznaczone są zajęcia pole dance, czyli tańca na rurze. Wymagają one dużej zwinności, elastyczności oraz silnych mięśni. Chociaż wielu z nas taniec na rurze kojarzy się z prostymi, seksownymi sekwencjami kroków, to prawdziwy pole dance to wyczyn niemalże akrobatyczny. Liczne podciągania, szpagaty, obroty- to jego podstawa. 
Chociaż na całym świecie te formy ruchu są bardzo popularne, to w Polsce wciąż czekają na odkrycie i dostępne są w niewielu miejscach. W Warszawie proponują je: studio tańca Duende, oraz fitness cluby Gymnasion oraz Ladies First